Farebné trendy v svadobnej sezóne 2014

Písmo: A- | A+

Ak sa neviete rozhodnúť, akú farebnú kombináciu zvoliť pre váš veľký deň, nechajte sa inšpirovať hitmi tejto sezóny. Z farieb sú aktuálne námornícka modrá, odtiene ružovej, fialová, koralová, béžová, sivá a mentolová, ktoré môžete kombinovať s ďalsími farbami a vytvoriť tak množstvo zaujímavých a krásnych kombinácií. Tu je niekoľko príkladov.

 

Farebná škála svadba

 

Námornícka modrá

Námornícka modrá okrem klasickej bielej vyzerá výborne s ružovou, zelenou, červenou alebo žltou. Ak chystáte svadbu v zime, môžete ju doplniť striebornou, použiť nejaké ozdoby v tvare vločiek a pripravíte si krásnu svadobnú výzdobu ako z rozprávky.

Námornícka modrá a biela

Námornícka modrá a biela

Námornícka modrá a ružová

Námornícka modrá a ružová

Námornícka modrá a zelená

Námornícka modrá a zelená

Námornícka modrá a červená

Námornícka modrá a červená

Námornícka modrá a žltá

Námornícka modrá a žltá

 

Odtiene ružovej

Ružová je farbou, ktorá sa okrem bielej asi najviac spája so svadbami. V tejto sezóne sú v môde všetky jej odtiene, či už sa rozhodnete pre jemnú a romantickú bledo ružovú, výraznú takzvanú hot pink alebo zvolíte staroružovú a retro štýl, je to len na vás. S ružovou sa môžete tento rok vyblázniť, nebojte sa kombinovať aj viaceré odtiene, či pridať výrazne kontrastnú farbu akou je čierna. Výsledok vás milo prekvapí. Ružová krásne ladí aj so zlatou, maslovou, či olivovo zelenou.

Ružová a biela

Odtiene ružovej

Ružová a čierna

Ružová a čierna

Ružová s olivovo zelenou a maslovou

Ružová a olivovo zelená

Ružová a zlatá

Ružová a zlatá

 

Fialová

Fialová veľmi pekne ukáže v kombinácii s bielou, prípadne ako doplnková farba k bielej, ktorá krásne oživí vašu výzdobu. Môžete však vytvoriť aj netradičnú kombináciu so zelenou a čiernou alebo jemnejší variant s ružovou. Pre rozjasnenie použite žlatú farbu, ktorá dodá vašej výzdobe svieži nádych.

Fialová a biela

Fialová a biela

Fialová a zelená

Fialová a zelená

Fialová a žltá

Fialová a žltá

 

Koralová

Netradičnou pri tvorbe svadobej výzdoby je koralová farba, ktorá je však zároveň veľmi zaujímavou a  sviežou alternatívou k tradičnej ružovej. Je len na vás ako ju použijete. Môžete z nej spraviť hlavnú farbu, doplniť ňou bielu, či kombinovať ju z ďalšími farbami. Zaujímavá je kombinácia s mentolovou v retro štýle, či béžovou, olivovo zelenou a pudrovou ružovou, kedy vytvoríte nádhernú a romantickú atmosféru vo vintage štýle. Veľmi moderne a zároveň elegantne bude koralová pôsobiť, ak ju spojíte so sivou.

Koralová a biela

Koralová a biela

Koralová a sivá

Koralová a sivá

 

Béžová

Veľkým hitom tejto sezóny je prirodzenosť, ako som spomínala v predchádzajúcom článku, a tá sa prejavuje nielen v účesoch, strihoch šiat, či kvetinovej výzdobe, ale aj v použitých farbách. Zemité odtiene ako hnedá, kaki, či béžová sa často objavujú ako súčasť svadobnej výzdoby. Béžová a jej odtiene však môžu byť aj hlavnou farbou. V kombinácii s bielou, či ružovou pôsobí béžová veľmi elegantne, jemne a romanticky.

Béžová a biela

Béžová a biela

Béžová a staroružová

Béžová a staroružová

 

Sivá

Sivá nie je práve typickou svadobnou farbou, hodí sa však na vytvorenie veľmi elegantného a jednoduchého dojmu v kombinácii s bielou, či pri príprave zimnej výzdoby doplnená modrou a striebornou. Dá sa však aj veľmi pekne oživiť napríklad žltou alebo ružovou a vytvorí tak neočakávanú veselú, či romantickú atmosféru.

Sivá a žltá

Sivá a žltá

Sivá a ružová

Sivá a ružová

 

Mentolová

Veľmi modernou je svieža mentolová farba, ktorá sa dá kombinovať naozaj s mnohými ďalšími farbami a tak máte širokú škálu možností ako ju použiť. Nádherne vyzerá v kombinácii s levanduľovou, koralovou, žltou, zelenou, či ružovou. Určite nič nepokazíte ani kombináciou so sivou, či béžovou, prípadne viacerými farbami naraz. Buďte kreatívni a miešajte jednotlivé farby navzájom, aby ste dostali tú správnu kombináciu, ktorá vás najviac vystihuje.

Mentolová a biela

Mentolová a biela

Mentolová a levanduľová

Mentolová a levanduľová

Mentolová a koralová

Mentolová a koralová

Mentolová a žltá

Mentolová a žltá

Mentolová a zelená

Mentolová a zelená

Mentolová a ružová

Mentolová a ružová

 

Prajem šťasntú ruku pri výbere farieb! Verím, že sa vám podarí vytvoriť tú najlepšiu a najkrajšiu kombináciu a vaša svadba tak bude nezabudnuteľná nielen pre vás, ale aj vašich hostí.

Ak by ste však predsa len potrebovali poradiť s výberom vhodných farieb, plánovaním výzdoby alebo akýmikoľvek inými svadobnými prípravami, navštívte našu stránku http://svadbypodlaely.sk/kontakt/ a ozvite sa nám. :)

 

Skryť Zatvoriť reklamu