11 vecí, ktoré desia každú nevestu a ako im predísť

Písmo: A- | A+

Každá nevesta chce, aby jej veľký deň bol dokonalý a prebehol bez problémov. Napriek tomu, že urobíte všetko preto, aby to tak bolo, niektoré veci skrátka neovplivníte, a  preto sa žiadna nevesta nevyhne obavám, že ....

Tu sú najčastešie obavy, ktoré nevesty majú ohľadom svadobného dňa a niekoľok rád, ako predísť tomu, aby sa naplnili.

11 vecí, ktoré desia každú nevestu a ako im predísť
11 vecí, ktoré desia každú nevestu a ako im predísť (zdroj: http://goo.gl/hy6c35)

1. Choroba

Nádcha počas svadobného dňa
Nádcha počas svadobného dňa (zdroj: http://goo.gl/DYWJkR)

Zobudiť sa s teplotou a upchatým nosom vo svoj svadobný deň je určite nočnou morou každej nevesty. Aby ste predišli chorobe počas svadby, začnite venovať zvýšenú pozornosť svojmu zdraviu už niekoľko týždňov (2 - 3) pred tým.

Hygiena nadovšetko: Stále so sebou noste antibakteriálne obrúsky alebo gel a pravideľne ich používajte, najmä keď použijete zariadenia alebo navštívite miesta, ktoré používa, či navštevuje množstvo iných ľudi, zakaždým si poriadne umyte ruky. Či už ste použili výťah u vás v práci, alebo ste sa chytili zábradlia na eskalátore v nákupnom centre, či cestovali autbusom, vždy si umyte ruky.
Príjmajte viac vitamínov: Začnite každý deň piť nejakú šťavu z čerstvého ovocia, prípadne jedzte viac ovocia a zeleniny a vypustite nezdravú stravu.
Pohyb nezaškodí: Každý deň sa aspoň na hodinku prejdite, ak už nemáte čas si zacvičiť. Ak pravidelne cvičievate, buďte extra opatrné, ani vytknutý členok, či iný úraz pár dní pred svadbou nie je nič príjemné.

2. Šaty nesedia

Svadobné šaty, svadobný deň
Svadobné šaty, svadobný deň (zdroj: http://goo.gl/orGQkW)

Konečne ste našli svadobné šaty snov a určite sa neviete dočkať, kedy si ich na seba oblečiete. Ako to už býva, čím viac sa na niečo tešíte, tým viac sa bojíte, že sa to pokazí. Čo ak vám šaty v deň svadby nebudú sedieť? Čo ak vám budú padať alebo ich, nedajbože, nezapnete?

Tento strach je úplne zbytočný. Týždeň pred svadbou pôjdete na poslednú skúšku šiat a tam vám ich upravia podľa potreby. Ak sa bojíte, že vám dajú omylom iné šaty, pre istotu si ich pri preberaní ešte raz vyskúšajte a z nesediacich svadobných šiat už určite nebudete mať nočné mory. :)

3. Málo času

Málo času počas svadobného dňa
Málo času počas svadobného dňa (zdroj: http://goo.gl/KSjQBD)

Časová tieseň je asi najväčšou obavou všetkých neviest. Či už ide o celkové plánovanie svadby alebo svadobný deň, ktorý je naozaj hektický. Tieto obavy sú opodstatnené, a naozaj sa môže stať, že nebudete stíhať.

Aby ste tomu predišli pripravte si podrobný plán svadobného dňa a časový harmonogram, do ktorého nezabudnite započútať aj čas na toaletu, jedlo a chvíľku s rodinou. Okrem časovej osi by ste si mali deň dopredu pripraviť aj všetky veci, ktoré budete počas svadobného dňa používať a všetky, ktoré chcete zobrať na svadbu. Viac o tom, ako zvládnuť prípravy počas svadobného dňa sa dozviete v mojom predchádzajúcom článku 5 tipov ako zvládnuť prípravy v deň svadby.

4. Zlé počasie

Dážď počas svadobného dňa
Dážď počas svadobného dňa (zdroj: http://goo.gl/h4QaXS)

Počasie je jednou z vecí, ktoré naozaj neovplyvníte. Dážď počas svadobného dňa je určite nepríjemná komplikácia, netreba však kvôli tomu panikáriť.

Ak plánujete svadbu v záhrade alebo inom priestore bez strechy, pripravte sa na možnosť dažďa. Aj keď máte svadbu počas najslnečnejšieho mesiaca v roku, treba mať plán B. Dohodnite sa s prevádzkarom lokality, kde máte dohodnutý obrad či hostinu a naplánujte, ako bude deň prebiehať v prípade dažďa. To isté platí aj pre svadobné fotenie. Poraďte sa s fotografom ohľadom lokalít, kde by ste sa mohli fotiť, ak by pršalo, prípadne ho nechajte vymyslieť ako pracovať na fotkách s dažďom. Niektoré upršané svadobné fotografie sú naozaj krásne.

5. Nezvládnuteľné vlasy

Príprava svadobného účesu v deň svadby
Príprava svadobného účesu v deň svadby (zdroj: http://goo.gl/UOeo74)

Každá žena vie svoje o dňoch, keď sa skrátka s vlasmi nedá nič urobiť. Nikto nevie prečo, ale niektoré dni sa zobudíte a nejde to ani tak ani tak. Ak ste sa zobudili s takýmito vlasmi v deň svojej svadby, môže to spôsobiť poriadny stres.

Nebojte sa, vaša kaderníčka to určite zvládne. Ak sa však necítite v neposlušných vlasoch pohodlne, alebo si robite účes sama, mali by ste mať opäť záložný plán. Poraďte sa s odborníkom, čo robiť, ak sú vlasy neposlušné, prípadne si zakúpte nejaký prípravok, ktorý vám odporučia v kaderníctve.

6. Zlá pleť

Krásna pleť v deň svadby
Krásna pleť v deň svadby (zdroj: https://goo.gl/S7N3Ro)

Nájsť si na tvári vyrážku v ráno vášho svadobného dňa je hrozná predstava. Toho sa však nemusíte obávať, ak máte plán, ako tomu predísť.

V prípade, že máte problematickú pleť, mali by ste začasť pravidelne navštevovať kozmetický salón už niekoľko mesiacov pred svadbu. V salńe sa tiež môžete poradiť ako predísť vyrážkam, prípadne ako sa s nimi narýchlo vysporiadať. Základom je samozrejme hygiena: každé ráno aj večer si dobre umyte tvár, vždy sa odmaľujte, keď idete spať, používajte prípravky vhodné pre váš typ pleti a pridajte do svojho jedálnička potraviny, ktoré pomáhajú krásnej pleti, prípadne začnite používať kvalitné čistiace masky.

7. Zakopnutie na ceste k oltáru

Najväčšie obavy neviest počas svadobného dňa
Najväčšie obavy neviest počas svadobného dňa (zdroj: http://goo.gl/qzU3jG)

Každá nevesta si predstavuje ako sa nesie k oltáru - elegantne a ladne a všetci ju obdivujú ako princeznú. Zakopnúť v tomto momente, keď sa na vás naozaj všetci pozerajú by bolo niečo príšerné.

Predísť tomu môžete jednoducho. Ak sa necítite isto vo vysokých opätkoch, radšej si ich neobúvajte. Svadobné topánky najskôr doma rozchoďte, prípadne si to nacvičte a prejdite sa pár krát uličkou k oltáru vo svadobných topánkach na "nečisto" ešte pred svadou.

8. Zničenie šiat

Škvrny na svadobných šatách
Škvrny na svadobných šatách (zdroj: http://goo.gl/kVDO8p)

Svoje svadobné šaty určite milujete nadovšetko a predstava, že sa im niečo stane je desivá. K svadbe však samozrejme patrí množstvo jedla a pitia, ktoré môže skončiť na šatách, či už vašou vinou alebo vinou niekoho z hostí.

Aby sa to nestalo, jediné čo môžete urobiť, je dávať si veľký pozor. Ak sa to však prihodí, treba mať pripravený balíček prvej pomoci, v ktorom budete mať nejaký príručný odstraňovač škvŕn.

9. Zlé svadobné fotky

Svadobné fotografie, výber svadobného fotografa
Svadobné fotografie, výber svadobného fotografa (zdroj: http://goo.gl/MJlfaK)

Každá nevesta chce počas svojho svadobného dňa vyzerať čo najlepšie a tak chce byť aj zachytená na fotkách zo svadby. Predstava, že svadobné fotografie budú pre nevestu nelichotiace alebo dokonca celkovo nepekné, je hrozná.

Aby ste tomu predišli, dobre spoznajte svojho svadobného fotografa. Skôr ako nejakého vyberiete, pozrite si ukážky jeho prác a viac krát sa s ním stretnite, aby ste sa uistili, že pozná vašu predstavu. Okrem toho si ho môžete vyskúšať na predsvadobnom fotení, alebo ho poprosiť, aby vám urobil na ukážku pár záberov, aby ste mali predstavu, čo očakávať.

10. Nezvládnuteľný hosť

Nezvládnuteľný svadobný hosť
Nezvládnuteľný svadobný hosť (zdroj: http://goo.gl/CkvKXz)

Na každej svadbe sa nájde jeden "opitý strýko", čiže hosť, ktorý sa bude zabávať viac ako by bolo slušné. Aj to sa však dá zvládnuť, keď sa na to pripravíte.

Ak viete o niekom z vašej rodiny, či známych, kto by mohol robiť problémy, máte niekoľko možností. Ak sa dá, radšej ho vôbec nepozývajte. Ak ho pozvať musíte, najlepšie bude, ak osobne poprosíte tohto človeka, aby sa na vašej svadbe miernil. Pre istotu však poverte niekoho, aby dával na problematického človeka pozor, a v prípade, že sa vymkne spod kontroly, ho slušne a potichu dovedie zo sály a nasadí na taxík.

11. Únava

Únava počas svadobného dňa
Únava počas svadobného dňa (zdroj: http://goo.gl/Hn5iIl)

Svadobný deň pre niektoré nevesty začína už o 5 ráno a končí o 24 hodín neskôr. Problém je, že na tejto udalosti ste jedna z najdôležitejších osôb a preto si nemôžete ísť ľahnúť skôr aj keby ste boli neviem ako unavená. A keby ste aj mohli, ktorá nevesta by chcela prespať vlastnú svadbu? Svadobný deň je naozaj hektický a náročný a preto sa nejedna nevesta bojí, že ju zachváti únava už po večeri.

Aby ste si svoj veľký deň naplno užili, v prvom rade by ste sa mali noc pred tým vyspať. Viem, že to nie je jednoduché, lebo sa určite budete veľmi tešiť a svadobný deň a zároveň sa budete obávať drobností, ktoré sa môžu pokaziť, je však dôležité, aby ste si oddýchli. Preto si dajte večer pred tým kúpeľ s relaxačnými olejmi, pustite si upokojujúcu hudbu, dajte si pred spaním nejaký bylinkový čaj ... skrátka hocičo, čo vám pomôže zaspať. Ďalšia dôležitá vec, na ktorú by ste nemali zabúdať, je piť celý deň veľa tekutín - voda vás osvieži a preberie. A samozrejme, mali by ste počas dňa aj niečo jesť, aby ste mali energiu.

Skryť Zatvoriť reklamu