Svadba očami koordinátorky: Ako zvládnuť svadobné plánovanie?

Písmo: A- | A+

Nikto na začiatku plánovania svadby nevie, čo ho bude čakať, ako bude plánovanie prebiehať, aké problémy sa môžu vyskytnúť a tak ďalej. Ja som to tiež nevedela, kým som nezačala organizovať svadby. Vďaka svojej práci som sa však o plánovaní svadieb veľa naučila a o niektoré užitočné tipy by som sa s vami rada podelila.

Svadobná koordinátorka
Svadobná koordinátorka 

Často sa stretávam s veľmi rozhodnými reakciami neviest vo svojom okolí, ktoré tvrdia, že oni nepotrebujú svadbnú agentúru, že oni si všetko chcú zariadiť sami. Keď sa však s nimi stretnem na konci príprav alebo po svadbe, všetky tvrdia, že by za organizáciu svadby zaplatili aj viac ako si účtuje moja agentúra. Je to tak, plánovanie svadby skrátka nie je také jednoduché ako si na začiatku myslíme.

Počas plánovania môžete naraziť na rôzne typy ľudí, s ktorými musíte jednať a nie vždy sú títo ľudia ochotní a ústretoví. Často môže byť veľký boj vybaviť len sedenie na obrad, ak človek zastupujúci priestory, ktoré ste na obrad zvolili, nie je kompetentný a nemá záujem vám pomôcť. Stávajú sa rôzne veci - niekedy si niekto zabudne poznačiť vašu objednávku a vy sa týždeň pred svadbou dozviete, že vlastne nemáte kvetinovú výzdobu, vaša torta vyzerá úplne inak ako ste chceli, šaty nie sú podľa vašej predstavy alebo vám nesedí veľkosť... Je toho naozaj veľa a ako to už býva, keď jednáte s ľuďmi - vždy sa môže niečo pokaziť. Lebo bohužiaľ, nikto nie je neomylný. Samozrejme, ak si niekto chce prejsť celým plánovaním sám, nie je to nemožné, len sa treba obrniť a čakať, že stať sa môže všetko.

Moja rada je stále všetkých kontrolujte - overte si, že všetci robia, čo majú, počítajú s vašou svadbou a všetko prebieha ako má. Ozvite sa všetkým zapojeným mesiac pred svadobou a overte si, že je všetko v poriadku (ak by nebolo, máte stále čas s tým niečo urobiť) a opäť si to overte a potvrďte všetky časy a miesta týždeň pred svadbou. Druhá rada je - dohodnite si s každým spôsob a čas platby. Ideálne si nechajte od každého vystaviť faktúru, ktorú môžete uhradiť po svadbe. A moja tretia rada je vždy si radšej vyberte na spoluprácu niekoho, kto je ochotný a je vám sympatický. Možno iní dodávatelia ponúkajú lacnejší produkt alebo službu, ale verte mi, nestojí to za ten stres a problémy, ktoré vám môže spôsobiť neochotný a nepríjemný človek. Príprava svadby, aj keď nie je jednoduchý proces, by mala byť pre vás radosť, lebo chystáte veľkolepú a dôležitú životnú udalosť. Nemali by ste sa celý čas trápiť a kaziť si náladu kvôli nesympatickému človeku.

Ďalšia dôležitá vec je - nesnažte sa ušetriť za každú cenu. Samozrejme tie isté služby určite nájdete vo viacerých cenových kategóriach. Nevoľte však za každú cenu tú najlacnejšiu. Preverte si kvelitu služieb a prístup jednotlivých dodávateľov a podľa toho sa rozhodnite. Ušetriť môžete napríklad na výzdobe - niektoré dekorácie si viete pomerne jednoducho vyrobiť aj sami doma. Určite však nešetrite na svadobnom fotografovi - fotografie vám predsa ostanú navždy a chcete na svoj veľký deň spomínať s radosťou. Profesionálny fotograf vám nielen spraví krásne fotky, ale zaručí, že si samotné fotenie poriadne užijete a budete mať krásne spomienky aj na prácu s ním.

Najdôležitejšia rada však je pripravte sa na všetko a nenechajte sa ničím rozhodiť. Všetky nevesty sa pri plánovaní svadby stretávajú s rôznymi problémami a prekážkami. Stresom sa nikdy nič nevyriešilo a tak sa radšej zhlboka nadýchnite, a keď treba nájdite si novú krajčírku, floristov či cukrárov. Za všetky služby spojené so svadbou budete platiť nemalé peniaze a v cene by mala byť aj ochota a priateľský prístup.

Dúfam, že vám tieto rady pomôžu s prípravou vašej dokonalej svadby, a že si toto obdobie naplno užijete. Ak by ste sa však rozhodli, že radšej necháte starosti na niekoho iného, neváhajte sa na nás obrátiť. S radosťou vám so všetkým pomôžeme. :) 

Skryť Zatvoriť reklamu