Nový Volkswagen Touareg (aj hybrid)

Tesne pred Ženevským autosalónom nás potešil VW predstavením svojho omladeného púštneho bojovníka: prišiel nový Volkswagen Touareg.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Interiér nového Volkswagen Touareg sa zmenil na nepoznanie. A musíme povedať, že k lepšiemu.
Interiér nového Volkswagen Touareg sa zmenil na nepoznanie. A musíme povedať, že k lepšiemu. 

Ten sa po prvý krát predstaví aj ako hybrid, takže sa jasne ukazuje správnosť cesty nastolená japonským výrobcom Toyota/Lexus. Nemecký výrobca tvrdí, že jeho novinka je priemerne až o 20% úspornejšia ako predchodca a navyše je jeho základná verzia až o 208 kilogramov ľahšia v porovnaní s 1. generáciou! UAU! Ako bonus len uvádzame, že torzná tuhosť išla hore o 5%. Volkswagenu ide naša poklona...Motorová paleta bude ako obvykle široká, avšak pre európanov bude najzaujímavejšia táto dvojica: nový úsporný dieselový agregát V6 TDI s kombinovanou spotrebou len 7.4 l/100km a hybridný benzín 3.0 V6. Každý motor navyše dostane novú 8 stupňovú automatickú prevodovku. Ak čakáte ďalšie údaje a parametre týchto motorov, sklameme vás. VW ich nezverejnil a pravdepodobne čaká až na oficiálnu premiéru v Ženeve. Vie sa len to, že rodinu motorov doplnia ešte benzínový 3.6 V6 a dieselový 4.2 TDI V8.Nový Volkswagen Touareg dostane aj vylepšený systém 4x4 4Motion - objaví sa tu napríklad sériovo montovaný samosvor Torsen, alebo za príplatok uzávierky stredného a zadného diferenciálu. Ceny alebo začiatok dodávok sú ešte stále vo hviezdach, avšak podľa všetkého sa máme na čo tešiť.

marcel kohut

marcel kohut

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som ten kto som a myslím si to čo si myslím... Zoznam autorových rubrík:  ŠportAutáMódaPolitikaElektro a multimédiáSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu