Prečo je dôležité zrušiť DSSky?

Odpoveď na túto otázku nám premiér vtĺka do hlavy úž celý týždeň. DSSky sú zlé, pretože, platia pobyty novinárom v Alpách, vedú štvavú kampaň proti Tomanovej, ich predstavitelia sa nevhodne zabávajú, manažéri v týchto spoločnostiach zarábajú neprimerane( cháp priveľa), sú v dvojmiliardovej strate, a nakoniec to hlavné: sú ohrozené peniaze nás všetkých, ktorí si v nich šetríme na dôchodok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

( mimochodom odporúčam pozrieť sa natento článok s komparáciou dvoch prejavov: http://magalova.blogspot.com/ )

Na sekundu si predstavme, že sme sa vrátili takých 20 rokov dozadu. Podobnéreči by nám narozprával čelný predstaviteľ vedúcej strany a my..... by smemu samozrejme uverili. Výhodou súčasného systému je ale prístupk alternatívnym informáciám. A tak milý pán premiér si môžeme pustiťsprávy na TA3, na Markíze, STV , prečítať si SME, Pravdu ale aj Nový čas čiPlus sedem dní. A čuduj sa svete všade Vám oponujú. Guvernér NBS námtvrdí, že naše vklady nie sú ohrozené, pretože sú na úplne iných účtoch,rovnako sa vyjadril minister financí, analytici všetkých Slovenských bánktvrdia to isté a to ani nehovorím o hovorcovi združenia DSSiek. Tensa chudák až zajakával aby vyvrátil Vaše tvrdenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa na to pozriem očami budúceho dôchodcu, snáď sa toho dožijem, to, žePaška tancuje prezlečený na večierku za ženu mi nevadí, to, že bolo párnovinárov v Alpách je mi tiež celkom jedno. Štvavú kampaň proti našejministerke práce sociálnych vecí a rodiny som si nevšimol a sledujemto celkom pozorne. Upozornenie na fakty, ktoré sa dajú dokázať nepovažujem zakampaň a už vôbec nie štvavú. Podľa môjho názoru je to svätá povinnosťmédií. Okrem toho žiadna spoluúčasť DSSiek nebola dokázaná. Platy manažérov v DSSkáchsú vysoké. Platy poslancov tiež. Z toho čo viem sa taký manažér musíobracať oveľa viac ako taký poslanec, takže primeranosť platov je nanajvýšdiskutabilná.

SkryťVypnúť reklamu

No a posledný dôvod zrušenia Dôchodcovských správcovských spoločností: je ohrozený môj vklad. Priznám sa ak by to bola pravda toto by mi vadilo.Lenže pravda to podľa všetkého nie je,za predpokladu, že sa dá veriť guvernérovi NBS, ministrovi financiía ďalším odborníkom. Výsledok tejto analýzy teda je, že DSS treba zrušiťz neznámych dôvodov.

Ďalšie vety sú čistou špekuláciou.Prečo by som sa ja ako vláda silou mocousnažil zrušiť DSSky? Sú v nich obrovské balíky peňazí. Sú to peniaze, ktorév minulosti šli priamo do rozpočtu. Dôvodom na zrušenie by teda bolo, že vňom tie peniaze teraz chýbajú alebo budú chýbať. Možno je dôvod úplne iný aprozaickejší ale ten môj mi pripadá celkom logický.

SkryťVypnúť reklamu

Drahé DSSky vôbec Vám nezávidím súčasnú situáciu. Nech to už ale dopadneakokoľvek verte, že radšej by som odvádzal časť mzdy v druhom pilieri Vám, ako sa len spoliehať, že raz bude niektorobiť ,,iba“ v prvom pilieri na mňa.

PS:Rada- nerozdávajte citlivé informácie o platoch svojich zamestanancov len tak na ulici, či kde ich to náš premier získal.

Martin Marčok

Martin Marčok

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zatiaľ nikto zaujímavý Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu