V kancelárii s moslimom

Celá západná spoločnosť sa už dlhšiu dobu zmieta v búrke boja proti terorizmu. S každej strany počuť pojmy ako : extrémista, džihád, moslimský terorista a pod. A všetky tieto reči sú spravila namierené proti ľuďom, ktorých náboženstvom je Islam. Verte či neverte ale táto problematika sa ma bytostne týka. Mám totiž spoločnú kanceláriu s kolegom , ktorý je moslim.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (86)

Poznáme sa už pár rokov a priznám sa dlhý čas som to o ňom vôbecnetušil. Normálne pracuje, smeje sa, vchodí s nami na obed, v kolektíve je obľúbený, jednoduchožiadny rozdiel oproti ostatným kolegom.

A predsa v niektorých oblastiach je iný- nebezpečný. Taknapríklad nepije žiadny alkohol. Tento „nedostatok“ mu často zazlievam pretožesi pamätá všetko čo sa povie a udeje pri spoločných pracovných poznávacíchvýjazdoch( samozrejme často spoznávame rôzne alkohol ponúkajúcezariadenia). Túto svoju vlastnosť potom často využíva pri vtipkovaní na účet niekedy spoločensky unavených kolegov. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhou jeho nebezpečnou vlastnosťou, je že prakticky nenadáva. Z tohtodôvodu ho obľubuje najmä ženská časť nášho kolektívu, ktorej sa zdá byťjemnejší a vraj milší. Je to strašné, pretože všetko sa mu u nich podarívybaviť skôr a ľahšie. Táto nebezpečná vlastnosť nám značne komplikuježivot, pretože všetky ženy nám ho potom dávajú za vzor a požadujú od nás rovnaký prístup.

Ďalšou a podľa mňa jednou z jeho najnebezpečnejších moslimských úchyliek je, že vstáva pri východe slnka.Pomodlí sa a ide do práce, takže je tam pravidelne o hodinu skôr akomy ostatní a zatiaľ čo ja ešte len nejasne vnímam zvuky okolia on užveselo pohvizduje nad pracovnou úlohou, z ktorej má už značnú časťzvyčajne hotovú.

SkryťVypnúť reklamu

Podobných drobných rozdielov je ešte niekoľko, načo ich však spomínať keďaj tak mi

isto všetci dáte za pravdu, že on a jemu podobní extrémisti sa nehodia do západnej spoločnosti a preto ichtreba všetkých sledovať, kritizovaťa hádzať do jedného vreca, pretože sú všetci rovnakí.


Martin Marčok

Martin Marčok

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zatiaľ nikto zaujímavý Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu