Zákon = vláda rozumu

Takto jednoducho a ideálne sa to učia poslucháči právnických fakúlt snáď na celom svete. Zákonom by sa mala stať myšlienka, ktoré je dôležitá pre chod celej spoločnosti. Mal by to byť predpis, ktorý jasne určuje smer, hranicu či mieru v konkrétnej oblasti života spoločnosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Dnes som sa dozvedel,že to vôbec neplatí. Zákonom máže byť aj taká kravina ako zákon o Andrejovi Hlinkovi.

Aby ste manepochopili zle, ja proti Hlinkovi nič nemám. Nepopieram jeho prínos preSlovenské dejiny a postavenie, ktoré slovensko z jeho pomocouzískalo. Ale venovať čas a energiu na napísanie takého trojparagrafovéhopaškvilu je podľa mňa plytvanie času na kvadrát, a to už ani nehovorím o tom,že 150 poslancov si to bude minimálne raz musieť vypočuť.

Nechcem si to ani predstaviť ale je tu možnosť, že toprejde tromi čítaniami, prezident to podpíše a ,, lex Hlinka“ ( ako honazvali v SME) naozaj vstúpi do platnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V takom prípadeuž budú môcť byť zákony fakt kľudne tlačené na toaletnom papieri. Hneď pozákone o Hlinkovi by som navrhoval prijať zákon aj o Veľkej Morave, všetkýchnárodných hrdinoch a iných podobne významných veciach. Okrem toho ajtaké dôležite veci ako chodenie po schodoch, používanie dáždnikov a správnenastavenie teploty vody v sprche si zaslúžia aspoň tri paragrafy.

Tajne dúfam, žedámy a páni z KDH sa nás len snažia pobaviť pred koncom prázdnin a návrhtohoto zákona mysleli ako žart. O dôležitých ľudoch treba ľudí informovať a učiť, nie o nich písať nezmyslené zákony.

Martin Marčok

Martin Marčok

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zatiaľ nikto zaujímavý Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu