Prečo Róbert Pico ani Igor MLatovič nechcú nič zmeniť.

Od posledných parlamentných volieb sa zamýšľam, prečo sa na našej politickej scéne neudialo nič, čo by nasmerovalo naše malé Slovensko na správnu cestu. Dlhých 28 rokov po tzv. Nežnej revolúcii sme v tom istom marazme,aký sme ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Od posledných parlamentných volieb sa zamýšľam, prečo sa na našej politickej scéne neudialo nič, čo by nasmerovalo naše malé Slovensko na správnu cestu. Dlhých 28 rokov po tzv. Nežnej revolúcii sme v tom istom marazme,aký sme kritizovali v totalitnom režime.Chceli sme zmenu, ktoré prišla. Okrem možnosti sa slobodne pohybovať po svete sme nič nedokázali zmeniť k lepšiemu. Mám pocit, že možnosť slobodne cestovať a tým pádom utekať zo Slovenska nám bola priam nanútená. Nepáči sa ti, utekaj. Rovnako sa správali komunisti k odporcom ich režimu. Ak mali príbuzných v zahraničí, dali im možnosť odísť a nepodrývať autoritu totalitnému systému.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred pár rokmi sa na politickej scéne objavil zjav. MLatovič. Fajn chlapík, nedáva si pred ústa servítku.Ján SlotaR pochopil, že s ním bojovať nemôže. Radšej ušiel z televíznej debaty. Pravda sa nedá umlčať...Vlastne dá,ale iba na istý čas. Prišiel však moment, kedy hviezda MLatoviča zhasla. Zhasla rovnako, ako zhasla hviezda mladého komunistu, ktorý urobil nevídaný stranícky prevrat v dcérskej spoločnosti KSČ....v SDĽ. Rovnako zhasol aj Róbert Pico. Odvrátil sa od starých komunistov.Bol plný ideálov. Som presvedčený, že to myslel vážne. Chcel zmenu.

Obaja v jednom bode zastali a prestali bojovať. Pochopili, že nič nezmôžu. MLatovič pochopil, že istá ponuka, ktorú mu tlmočil blízky priateľ, a on nereagoval adekvátne, bola dostatočne dobre zdokumentovaná a starostlivo uložená. Pico zistil, že otec jeho manželky správne nasmeroval kroky potencionálneho manžela svojej milovanej dcéry. Pochopil, že jeho cesta na politické výslnie nebola dielom jeho inteligencie a šarmu.

SkryťVypnúť reklamu

Nájsť paralelu v ich konaní je veľmi jednoduché. Spoločným menovateľom je vyššia moc. Nie počasie, alebo prírodný úkaz. Ten menovateľ je oveľa desivejší. Obludný totalitný režim im obom nedovolil presadiť svoje ideály. Pica zastavili v zmenách, ktoré chcel robiť, jeho stvoritelia. Komunisti, ktorí rozhodli, že bude Nežná revolúcia a majetok nás všetkých dobrovoľne odovzdáme Paščákovcom, PóKovcom, FiKom...ale nie nadlho. Bude u nich iba v úschove. Ak majetok budú potrebovať, zoberú si ho späť. Pekne z úročený a korupciou zveľadený. V prípade že ho nebudú chcieť dobrovoľne vrátiť, je možné, že ich v relatívne mladom veku postihne infarkt. Zbohatlíci dostali od svojich tútorov dobrú školu. Vycítili MLatovičovu slabosť. Peniaze. Ponúkli, súhlasil, neoznámil. Kamera bežala. A zhasol aj Mlatovič.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes sa mi už nechce písať. Ale rozhodol som sa, že budem. Neskôr. Budem písať o advokátoch,agentoch, podnikateľoch a politikoch, ktorý na našom malom Slovensku zastupujú záujmy iných krajín,cudzích finančných skupín a spoločenstiev...pripúšťam,aj nevedomky tak niektorí robia. Máme dva tábory. Nastal čas zastaviť oba. Verím, že zhasnú ako Pico a MLatovič. 

Vasilij Marevskij

Vasilij Marevskij

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...múdry vie čo hovorí, hlupák hovorí čo vie... Občas na svojom blogu budem prezentovať svoj názor na dianie v SR. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu