Lebo muži spadli z Marsu a ženy z Venuše

Moja najčastejšia odpoveď na to, keď sa ma moja neustále sťažujúca sa kamarátka na svojho priateľa spýta,prečo je to všetko vlastne tak,keď sedíme a filozofujeme pri pohári kvalitného červeného. Všimla som si, ako tak načúvam všetkým tým problémom a problémikom od ostatných kamarátiek a kamarátov,že všetky problémy pramenia z lenivosti počúvať toho druhého. Síce sa medzi sebou rozprávajú a dokonca si myslia,že vedú efektívne hádky medzi sebou, no často nedospejú k ničomu ani sa nikam nepohnú. Mojim cieľom nie je im dávať nejaké psychologické rady,ani nič podobné, iba sa smejem nad tým, že ešte sami neprišli na jednoduchú vec.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Predstavte si rozhovor dvoch ľudí medzi sebou. Muža a ženy. Nemusia byť absolútne v žiadnom vzťahu voči sebe. Jeden rozpráva,druhý načúva, potom si úlohy otočia, príjemne sa rozprávajú,dohodnú sa. V ďalšom prípade tiež rozhovor, najskôr spustí jeden dlhý monológ on, potom dlhý monológ ona,skončia a nič sa nestalo. Prečo? Boli síce schopní si vypočuť jeden druhého, no neboli schopní načúvať jeden druhému. To je to tajomstvo a rozdiel medzi týmito dvoma prípadmi.

Nie je dôležité počúvať,ale načúvať tomu, vidieť niekedy slová medzi riadkami, byť pozorný a plne sa venovať tomu, čo nám chce ten druhý povedať - ak ho máme aspoň trochu radi a snažíme sa ho rešpektovať. Tu bol problém aj mojej spomínanej kamarátky, síce ho počúvala, no stále si húdla dookola tú istú svoju pesničku,tak isto ako on a nevedeli sa pochopiť. A ako sa dopracovať k schopnosti načúvať a nie počuvať? Stačí mať trochu empatie a citu - tomu sa treba tiež niekedy dlho učiť,pokiaľ to človek nemá v sebe prirodzené- a ono všetko pôjde.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A aj keď sme my ženy padli z Venuše a muži z Marsu a žijeme si v dvoch rozdielnych svetoch, dokážeme si týmto jednoduchým receptom nádherne obohatiť svoje životy. Veď koniec koncov, o to nám práve ide :)

Mária Gálová

Mária Gálová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

lietajúca v oblakoch,častokrát doslovne :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu