Skutočný príbeh alebo rozprava o bezzubej slovenskej polícii.

Písmo: A- | A+

Kto tie zuby vlastne má? Asi som trochu pomalší. Zopár dní mi trvá, kým zažité veci dokážem úplne spracovať a neskôr ich aj podať ďalej. Toto sa nám stalo cca pred mesiacom v jedno sobotné ráno. Moja drahá manželka zistila, že pred bránou do nášho dvora, v ktorom parkovala svoje autíčko, jej niekto stojí tak, že vchod je úplne zablokovaný. Smola! Je čas nakupovať potraviny pre rodinu na celý týždeň, odviezť dieťa na jazdecký krúžok, navariť, dieťa priviezť späť a cestou ešte vybaviť nejaké tie drobnosti. Tentokrát to boli jej povinnosti, nakoľko ja som musel do práce.

Vzhľadom k tomu, že som to auto pred bránou videl už v noci, pri večernej prechádzke so psom, odporučil som jej, aby požiadala o pomoc políciu. Stáva sa často, že niekto nám tam zaparkuje v návale stresu na pár minút, aby niečo vybavil a rýchlo sa pratal preč, ale toto asi ten prípad nebude, keď tu parkuje neohrozene už celú noc.

Manželka rýchlo obehla všetkých susedov a neďaleký hotel, aby sa uistila, že majiteľ auta tam nie je a až potom volala známe číslo 158.

Naozaj nám nešlo o to, aby toho vodiča pokutovali. Stačí, aby podľa ŠPZ zistili majiteľa a zatelefonovali mu, aby okamžite preparkoval. To by naozaj stačilo, ale ono sa to trošku skomplikovalo.

V prvom kole slúžiaci policajt na 158-ke manželke vysvetlil, že takúto službu oni nerobia a nech kontaktuje náš policajný okrsok.

Stalo sa.

Policajti pribehli naozaj rýchlo. Skonštatovali to isté, čo my, že teda cez bránu nikto neprejde, opísali si ŠPZ - ku a odišli zisťovať majiteľa.

O chvíľu zistili, že auto je na leasing a majiteľa vypátrať v sobotu nebude tak ľahké. Neskôr telefonovali, že majiteľa cez leasingovku už vypátrali, že je z Rožňavy napriek tomu, že auto malo bratislavskú ŠPZ. Majiteľ firmy však telefón nedvíha, no sľúbili, že mu budú pravidelne volať až do vyriešenia situácie.

Vtedy ich manželka teda požiadala, aby nešťastné auto dali odtiahnuť.

A teraz to príde: Policajt s ľútosťou manželke oznámil, že to urobiť nemôže, nakoľko polícia vlastnú odťahovú službu nemá a momentálne nemá ani podpísanú zmluvu s nikým takým, kto by takúto činnosť mohol vykonať.

Ústretovo jej však navrhol, aby nechala auto odtiahnuť na vlastné náklady a túto stratu si v občianskoprávnom konaní neskôr uplatnila u majiteľa auta. Neviem prečo, ale manželka vraj vybuchla do obrovského smiechu.

Situáciu vyriešil náš sused, ktorý dcéru na jej milované kone odviezol svojim autom a manželka nakúpila potraviny za použitia mestskej hromadnej dopravy. Niektoré veci tým pádom vybaviť síce nestihla, ale život ide ďalej svojim tempom aj bez toho...

Štátna polícia nakoniec asi po štyroch hodinách riešenia neriešiteľného bez odťahovky zavolala Mestskú políciu a tá víťazoslávne naložila na koleso zle zaparkovaného auta papuču, čím teoreticky predĺžili odchod daného auta aj o čas, kým Mestská polícia na zavolanie opäť k nemu príde, papuču odmontuje a vyberie pokutu.

Približne o tri hodiny neskôr sa štátnej polícii podarilo kontaktovať majiteľ, ktorý našťastie mal kľúče od predmetného auta a cca o štvrtej poobede ho preparkoval po svojich zamestnancoch, ktorí si autíčko odpichli pred našu bránu a letecky odcestovali do Nemecka. Vrátiť sa mali až v pondelok večer. Teda bez zábran by nás blokovali viac ako tri dni.

V záujme objektivity musím skonštatovať, že policajti robili a aj urobili všetko čo bolo v ich silách. Boli ochotní, milí a ich správanie bolo naozaj profesionálne až do toho bodu, keď sa zistilo, že v Bratislave nefunguje odťahová služba, čo z nich vlastne urobilo bezzubý orgán.

Natíska sa otázka – Kto im tie zuby vzal?

Nie som si istý, ale nedávno v televíznych novinách som videl ich ministra ako v širokom úsmeve vyceroval pekný a zdravý chrup...

Skryť Zatvoriť reklamu