Zlomená poézia

Ona je nádherným kúskom zlomenej poézie, poskladaná opäť dokopy jej vlastnými rukami. Lenže kritický svet odsudzuje jej trhliny, pričom mu uniká krása toho, ako sa dokázala poskladať opäť dokopy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 https://www.youtube.com/watch?v=P4vQcOLMWVU

 Z balkóna jej izby, zabalená do hebkej modrej deky, sledovala východ slnka a hlavu mala plnú myšlienok. Zhlboka sa nadýchla ešte studeného ranného vzduchu a zatvorila oči. Snažila sa upokojiť, skrotiť vlastné myšlienky, neprepadnúť tomu odpornému pocitu znova. Už to bolo zopár mesiacov, kedy sa mu snažila vyhnúť naposledy. Darilo sa jej to, všetko nabralo ten správny smer a ona takmer zabudla na všetko zlé. Ale iba takmer. Pozrela sa na svoju ľavú ruku a prstami pravej si jemne prešla po pomaly miznúcich jazvách.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
promise
promise (zdroj: unknown)

Jemne sa usmiala, pretože tie jazvy boli jej trpkou pripomienkou toho, že už to raz zvládla. Vďaka tomu vedela, že to zvládne znova. Už sú to len spomienky, hlboko vyryté v jej pamäti, ktoré sa čas od času ukážu, keď je príliš dlho sama a má priestor na premýšľanie. Každý jeden človek, každá jedna situácia a každé jedno neprajné slovo, všetci a všetko, čo kedysi tvorilo obrovský múr, kvôli ktorému sa sama v sebe strácala a utápala sa v temných miestach svojej mysle, to všetko prežila. Ustála búrku, prežila v epicentre hurikánu úplne osamote a z posledných síl sa udržala. Doteraz nevie úplne presne vďaka čomu alebo dokonca komu to dokázala. Možno len vďaka sebe, vďaka zlomenému slabnúcemu hlasu, ktorému sa podarilo predrať na povrch pomedzi temnotu. Ak áno, tak sa ten hlas ozval v poslednej chvíli, kedy sa to už chystala vzdať.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Teraz na to všetko nie je sama a len tá myšlienka ju robí silnejšou. Nemusí mať na tvári falošný úsmev, predstierať, že je šťastná ani sa vyhýbať ľuďom. Práve naopak. Je vďačná za to všetko, čo ju dostalo až do tohto momentu. Bez toho by to nešlo. Zmenila sa od základu, čo niektorí nechápu a iní si ani nevšimli. Zmenila svoju myseľ, vytrhala z nej burinu a zasadila tam kvety. Rozhodla sa rozkvitať zvnútra. Poskladala vlastnoručne dokopy kúsky jej zlomenej poézie aby sa ňou mohla opäť stať vo svete, ktorý sa ešte stále učil abecedu.

Marianna Bujňáková

Marianna Bujňáková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Marianna Bujňáková Voľnočasové písanie krátkych príbehov, ktorých nikdy nie je dosť. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu