Ako preklenúť tichú domácnosť

Aj ten najharmonickejší dlhoročný partnerský vztah občas musí podstúpiť skúšku. Skúšku tichej domácnosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Začnem najskôr popisom svojej paralytickej hormonálnej disfunkcie (PHD). Občas ma manželka vystaví do situácie, kedy sa mi začnú hormóny blbnúť takým spôsobom, že úplne onemiem a ustrniem. Keď napätie nepoľavuje ani po nejakom čase, mozog i srdce síce vysielajú signály, že pekné slovo, pusa alebo objatie by celú situáciu poľahky vyriešilo, nie som však toho ani za boha schopný. Tento stav trvá minimálne 24 a maximálne 36 hodín. To už mám za tie roky zmerané.

Naštastie sa niečo takéto prihodí len raz, dvakrát do roka (napríklad popisovaný nákup záhradky). No ale zrovna tento víkend sa prihodilo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred pár týždňami sa ma spýtala, či by mi nevadilo, keby k nám prišiel na návštevu jej brat s rodinou (čo by mi samozrejme nevadilo, navštevuje nás každý rok), a to vrátane psa, ktorý je tak rozmaznaný, že nemôže bez nich zostať doma (toto mi už samozrejme vadilo, už to, že máme doma mačku je na mňa tak akurát dosť). Vypočula si môj nesúhlas, a tým som považoval túto věc za vyriešenú. Omyl!!!

Medzitým sme nasťahovali dcéru s priateľom do vlastného bytu, a pri spoločnom sobotňajšom obede sa priateľ pri stole neprezieravo spýtal, ktorýže víkend to majú do Prahy prísť. V tejto chvíli som sa teda i ja , ako posledný pri stole, dozvedel, že k nám za dva týždne príde návštěva, a to aj so psom.

SkryťVypnúť reklamu

Manželka mi potom dovysvětlila, že by mi to samozrejme povedala a chlácholila ma tým, že švagor s manželkou a so psom budú spať u dcéry a tri deti u nás. No a vtedy to nastúpilo – PHD. A to ani nehovorím o tom, že v tom čase sa majú hrať osemfinálové zápasy MS vo futbale!

Keď sa hormóny v pondelok ukľudnili, navrhol som manželke, že pre pokoj v rodine by som sa na tento víkend zdekoval niekde na hotel, pretože opätovný nástup PHD pri príchode švagra by bol viac ako istý a nechcem celý víkend vypadať ako kakabus. A chcem si aj v kľude pozrieť futbal. Súhlasila a ešte mi aj pomohla s výberom hotelu na bookingu, kde má už nejaký prémiový status jak furt niekde trandá.

SkryťVypnúť reklamu

A tu sa prejavila tá manželská harmónia, že keď sú dvaja dlho spolu, tak začnú podobne rozmýšľať. Manželka totiž mala rovnaký nápad ako ja, akurát že by na víkend odišli do nejakého apartmánu oni (aj so psom, samozrejme).

Moja varianta je však elegantnejšia, o ničeo lacnejšia a hlavne mám na ňu krytie – pobyt na Vianočnej konferencii.

Ľúbim Ťa a teším sa už na ten víkend o).

Peter Maroncik

Peter Maroncik

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  159x

Snáď normálny, spokojný chlap s potrebou sem tam zo seba dostať nejakú myšlienku. Zoznam autorových rubrík:  MANIFEST 2042Drobnosti zo životaSúkromnéNezaradenéZávažnosti

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu