Kúpili sme záhradku

No kúpili. No my. Manželka s dcérou odkúpili právo na uzavretie nájomnej zmluvy od jednej pani dôchodkyne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dievčatá asi mali pocit, že ich životom niečo chýba, tak sa rozhodli zahradničiť. Táto myšlienka ich už držala nejakú dobu, avšak nie je tak jednoduché dostať sa v Prahe k nejakej záhradke. A za nejakú rozumnú cenu, samozrejme.

Nakoniec sa príležitosť objavila a za odstupné „smiešnych“ štvrť milióna si mohli prenajať zanedbaný a zhuntovaný kúsok 2,5 árovej záhrady. Ako mi však bolo vysvetlené, touto transakciou sme vlastne štvrť milióna ušetrili, keďže k dispozícii boli aj záhradky za pol mega.

Ja nie som moc typ na zahradničenie, v živote mi okrem neboľavého chrbta nič nechýba, takže som ich dopredu varoval, že so mnou nech na tento projekt nepočítajú. A oni povedali, že jasne, taťko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale ako to už býva, aj tento príbeh si prešiel svojim vývojom.

Fáza 1 – Zoznámenie

Natešená manželka sa mi rozhodla našu novú záhradku silou mocou ukázať. Tak sme sa tam teda počas víkendovej prechádzky zastavili a keď som tú džunglu videl na vlastné oči, onemel som a na manželku som bol schopný prehovoriť až v utorok poobede (holt, mužská biochémia).

Fáza 2 – Obhliadka

Je ale pravda, že manželka si počas jari, spolu s ukrajinským pomocníkom Koljom, mákla, a záhradka začala nadobúdať nejakú formu a štruktúru.

Po čase som teda dostal pozvánku obhliadnuť, ako to tam teraz vypadá. Tak som teda šiel. Bolo to síce podstatne lepšie, ale ako som už písal, nie som moc záhradkársky typ.

SkryťVypnúť reklamu

Keď už som tam ale bol, tak reku či im trošku nepomôžem so skladaním strechy na skleníku. Úprimne, mojou kvalifikáciou v tomto prípade nebola moja zručnosť, ale len a len výška. Tak som teda pomohol.

Fáza 3 – Zaškolenie na zalievanie

Keďže manželka sa chystala na služobku a dcéra bola tiež ten týždeň mimo, manželka ma požiadala o zalievanie, takže sme sa vybrali na zaškolenie, aby som vedel čo a jak.

Tuto krhlicou, tuto hadicou, tuto len ku korienkom, v žiadnom prípade na listy.

Všetko prebiehalo v pohode, až pokým som sa v nestráženej chvíli spontánne a nerozumne nerozhodol pokropiť hadicou koruny ovocných stromov. Chyba!!! Keď to manželka zmerčila a vyštartovala po mne, cítil som sa ako na základnej škole, keď nás nachytali ako hráme stenu s céčkami o desať haliere.  Tento útok som našťastie odrazil otázkou: „To sa kvôli tomuto (po 25 rokoch) rozvedieme??“.

SkryťVypnúť reklamu

Fáza 4 – Ako ti to s tým rýľom dobre ide

No, je to tak. Včera som už rýľoval, odnášal vrecia s bordelom, prinášal vrecia s černozemou (či ako sa to volá). Manželka má radosť, keď sme všetci traja spolu na záhradke, tak čo by vzorný manžel neurobil pre svoju drahú polovičku.

Ale zas, úprimne, nemôžem povedať, že by sa mi to vôbec nepáčilo. Síce spotený ako kôň, s pár mozoľmi na rukách a červenými vyrážkami na polke tela (trochu preháňam s tou polkou tela, ale asi alergia na nejaký sajrajt), som si to vychladené pivko, ktoré mi manželka vzala na záhradku so sebou, s hrdým pohľadom na dobre vykonanú prácu fakt vychutnal.

Peter Maroncik

Peter Maroncik

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  44x

Snáď normálny, spokojný chlap s potrebou sem tam zo seba dostať nejakú myšlienku. Zoznam autorových rubrík:  MANIFEST 2042Drobnosti zo životaSúkromnéNezaradenéZávažnosti

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
SkryťZatvoriť reklamu