Ako by sa o pogrome na Židov informovalo v newspeaku

V Čechách už vieme, že keď sa v správach objaví slovo mladík, tak to znamená mladý cigánsky kriminálnik.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Rovnako už všetci chápeme, že ekoterosti sú aktivisti.

A dnes ma pobavilo, keď o zrejmom vybavovaní si účtov medzi černoškými gangami niekde v Nashville hovorca polície uvádza, že sa zrejme jedná o spor medzi dvoma skupinami ľudí.

Ako by asi vypadala správa o Krištáľovej noci v neomarxistickom newspeaku?

"Na protest proti ohavnému atentátu židovského extrémistu na nemeckého diplomata Ersta von Ratha, vyšli do ulic smútiaci nemeckí občania, v čele s aktivistami z občianskeho hnutia Sturmabteilung, aby si uctili jeho pamiatku. Pri zväčša pokojných demonštráciách došlo aj k pár ojedinelým incidentom vyprovokovaných židovskými extrémistami, pri ktorých naštastie nedošlo k žiadným zraneniam na strane demonštrujúcich. Podľa neoverených a nedoložených informácií bolo údajne pár židovských obchodov vyrabovaných, dokonca sa objavili dezinformácie, že mohlo dôjsť k niekoľkým zavineným požiarom synagóg. Špekuluje sa aj o tom, že na strane Židov došlo aj k niekoľkým úmrtiam, pri ktorých sa však nepreukázala žiadna priama súvislost s týmto spomienkovým zhromaždením."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno sa teraz niektorí z Vás zarazia, že ako by mohol byť neomarxistický popis udalostí takto "prívetivý", keď neomarxisti (ľavicoví extrémisti) bojujú proti nacistom (pravicoví extrémisti).

Toto je podľa mňa jeden z najväčších bludov novodobých dejín. Že nacisti (prípadne fašisti) sú nazývaní ako pravicoví extrémisti. Ako, pre Boha živého, môže byť pravicovou stranou strana, ktorá má v názve "socializmus" a "robotnícka" (NSDAP - národne-socialistická nemecká robotnícka strana)?

Rozdiely medzi komunizmom a fašismom/nacizmom sú len dva:

  • komunizmus je internacionálny, fašizmus národný/nacionálny

  • komunizmus neumožňuje súkromné vlastníctvo, fašizmus áno, ale využívané v prospech národa (korporatívny fašizmus).

Inak je to úplne tá istá pakáž.

Peter Maroncik

Peter Maroncik

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  159x

Snáď normálny, spokojný chlap s potrebou sem tam zo seba dostať nejakú myšlienku. Zoznam autorových rubrík:  MANIFEST 2042Drobnosti zo životaSúkromnéNezaradenéZávažnosti

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu