Aktivistka BLM postrelená členom čierneho gangu. Kto by tomu veril?

Písmo: A- | A+

Svetom pred pár dňami otriasla správa, že londýnska aktivistka BLM Sasha Johnson bola postrelená do hlavy a bojuje o život. BLM hnutie v tom malo hneď jasno - jednalo sa o plánovanú vraždu, pokus o umlčanie protestného hlasu.

No a pár dní na to Metropolitná polícia oznámila, čo sa podľa jej zistení skutočne stalo.

Sasha bola na nejakej narodeninovej párty, na ktorú vtrhli štyria nezvaní muži a po roztržke došlo k streľbe. Jedna zablúdená strela ju bohužial trafila do hlavy.

Polícia zároveň odmietla špekulácie o tom, že sa jednalo o cielenú vraždu aktivistky a že táto streľba akokoľvek suvisí s jej aktivizmom.

Čo sa týka popisu páchateľov, citujem: "jednalo sa o štyroch čiernych mužov oblečených v tmavom oblečení, ktorí zrejme prišli na oslavu z dôvodu vyrovnávania si účtov medzi gangami". 

No a čo na tieto zistenia hovorí hnutie? Opäť citujem jeho pokornú reakciu:

"Sme znechutení tým, že bol tento príbeh vykreslený ako zločin "čiernych na čiernych" a ako "zločin gangov", bez toho aby sa pripustilo, že sa jedná o zločin z nenávisti alebo v najhoršom prípade o cielený útok".

No, keď nejaký vták chodí ako kačka, pláva ako kačka, kváka ako kačka .... tak to asi kačka bude. Teda aspoň v tom mojom vesmíre.

Skryť Zatvoriť reklamu