O internetových bojovníkoch

Pod článkami o vojnovom konflikte na Ukrajine sa v diskusii vždy objavia odhodlané bojovné názory diskutérov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Bývalé Československo čelilo nepriateľskej agresii dvakrát. Prvýkrát Hitlerovi v roku 1938, potom zase Varšavskej zmluve v roku 1968 a vieme ako to dopadlo. Tak si hovorím, či by tieto historické udalosti nedopadli ináč, keby už v tom čase existoval internet a jeho gaučová bojovná generácia.

Dnes by hneď každý druhý posielal na Rusko vojská NATO a bombardoval Moskvu. Predstava takejto vojny by bola asi taká, že ráno odveziem deti do školy, po práci sa zastavím v Tescu a večer pred odchodom do fitka pozriem na mobil, ako sa tá vojna vyvíja a hodím k tomu nejaké komentáre.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takto by to ale fakt nefungovalo. Fakt nie.

Rusko je bezpochyby agresor, Ukrajina sa rozhodla za každú cenu brániť, Západ jej poskytuje vojenskú materiálnu pomoc. To je v poriadku. Ale za seba hovorím, že by som bol rád, keby tento konflikt ďalej neeskaloval, tobôž nie do našich končín. Bez jednania, ktoré je ale v nedohľadne, to ale nepôjde.

Tento konflikt nebude mať víťaza, len porazených. A "zlý" mier je vždy lepší ako "dobrá" vojna.

Peter Maroncik

Peter Maroncik

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  101x

Snáď normálny, spokojný chlap s potrebou sem tam zo seba dostať nejakú myšlienku. Zoznam autorových rubrík:  MANIFEST 2042Drobnosti zo životaSúkromnéNezaradenéZávažnosti

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu