Riaditeľské kvóty pre ženy nie sú teda diskrimináciou?

Reštauratér z Českých Budejovíc dostal pokutu 20.000 Kč za diskrimináciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Dôvodom pokuty bolo, že v inzeráte hľadal „servírku“, čo podľa tetušiek z príslušného úradu bolo diskriminujúce voči mužom. Tak mu naparili pokutu.

Je zaujímavé, že niečo takéto sa môže stať v dobe, keď súdružky a súdruhovia z orgánov EU už diskutujú o zavádzaní povinných kvót pre ženy vo vedúcich orgánoch obchodných společností. A nemám pochybnosti o tom, že z toho bude v krátkej dobe povinnosť.

Ak tomu teda dobre rozumiem, inzerát v znení „hľadáme pani riaditeľku“ bude v súlade s európskymi hodnotami, pričom za inzerát „hľadám servírku“ budu malí a strední podnikatelia perzekuovaní? Čo to ako k…a má byť?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moja osobná skúsenosť je sice štatisticky nevýznamná, ale počas mojej zhruba 30 ročnej pracovnej kariéry mi ženy šefovali 24 rokov! Dokonca aj na vojne som spadal bol štábnu podpráporčíčku. A to ešte spomeniem, že za manželku mám obchodnú riaditeľku.

Môj pohľad je taký, že keď žena chce, tak sa presadí, a to aj do vedúcich pozícii. Ale súdružský pohľad môže byť samozrejme odlišný.

Peter Maroncik

Peter Maroncik

Bloger 
  • Počet článkov:  84
  •  | 
  • Páči sa:  155x

Snáď normálny, spokojný chlap s potrebou sem tam zo seba dostať nejakú myšlienku. Zoznam autorových rubrík:  MANIFEST 2042Drobnosti zo životaSúkromnéNezaradenéZávažnosti

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu