Som rád, že sa zaočkovaní nemusia testovať

Písmo: A- | A+

Manželka dnes prilieta z týždennej pracovnej cesty v zahraničí a práve sa na letisku dozvedela, že kolega, s ktorým mala schôdzku v stredu, je pozitívny.

Vzhľadom na to, že sa cez víkend plánovala nejaká rodinná stretávka a po víkende dcéra odchádza s priateľom na dovolenku, vyvolala táto informácia trochu poplach. Takže už riešime, že dcéra bude cez víkend u priateľa, manželka že bude spať doma v pracovni a doma nosiť respirátor, keďže by som nerád trávil čas v nejakej karanténe. Dokonca jej doporučujem, aby sa ubytovala v nejakom penzióne nablízku (toto neviem či prejde).

Iróniou osudu je, že keby nebol kolega očkovaný, tak by pravdepodobne neprešiel príslušným testom na letisku a s mojou manželkou by sa vôbec nestretol. Budem sa teda utešovať tým, že očkovaní vraj majú podstatne nižšiu infekčnú nálož, ako mi to aj vysvetlovali kompetentní v diskusii k môjmu článku o covide.

A ešte ma zaujala jedna vec. Keď sa v médiách objaví nejaký článok o tom, ako má niekto po vakcíne závažné zdravotné komplikácie, diskusia je plná názorov, že sa jedná o štatisticky zanedbatelné prípady. Dodávam, že s týmto názorom, ako človek pracujúci s číslami, súhlasím.

Keď sa však hovorí o výnimočných obetiach covidu v nerizikových skupinách (to, že je covid nebezpečný pre ľudí +65 resp. pre ľudí s inými zdravotnými komplikáciami nechcem NIJAKO zpochybňovať), tak to ide štatistika bokom a zrazu na každom živote záleží. Takže asi tak.

....a bude po tretej nutná aj štvrtá dávka?

Skryť Zatvoriť reklamu