Špinavci a očkovanci

Po aktuálnom oznámení WHO k vakcinácii som dnes trošku podpichoval jednu mladú, zdravú, trikrát zaočkovanú kolegyňku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

A dozvedel som sa pár zaujímavých vecí.

Najskôr k tomu oznámeniu.

Expertná skupina Svetovej zdravotníckej organizácie oznámila, že "opakované očkovanie pôvodnou vakcínou proti covidu-19 nie je podľa všetkého udržateľné, ani vhodné". Súčasné vakcíny podľa nej už príliš rýchlo ztrácajú na účinnosti a bude potrebné ich upraviť tak, aby boli učinné proti variante omikron i ďalším variantám, ktoré sa objavia v budúcnosti. Hmm (toto už je moje stanovisko).

Tak snáď týchto expertov nenapadne zverejniť svoje stanovisko na blog.sme. To by im miestna vakcinologická komunita vysvetlila, ako sa to má s takýmito pseudoanalýzami.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz ku kolegyňke a jej rozvetvenej rodine.

Pri prezeraní fotiek sa jej malý trojročný brat podivoval, že na fotkách nemal nikto rúška. Nemohol to pobrať. Trpezlivo sa mu snažila vysvetliť, že niekedy bol svet bez rúšok.

Jej dvánásťročná sestra zase prišla s plačom zo školy, že sa chce zaočkovat. Zaočkované deti sa vraj strania tých neočkovaných (však ani nepionier nemohol na pioniersku schôdzku) a nazývajú ich špinavcami. Sami seba nazývajú očkovancami. A pani učitelky ich v tom viac menej podporujú, keď im umožňujú napríklad prezliekať sa v inej miestnosti. Takže ju zaočkovali, lebo dievča odmietalo chodiť do školy.

SkryťVypnúť reklamu

O svoju vakcínu sa dobrovoľne hlási už aj jej osemročný brat (ja som v jeho veku prahol po kolovom prášku do domácej limonády).

No a keďže je kolegyňka celkom zhovorčivá, dozvedel som sa aj to, že jej po tretej dávke už 3 týždne meškajú mesiačiky, čo jej doktorka komentovala tak, že vraj predsa vedela, že to môže mať dopad na plodnosť. Záverom pridala príhodu ako sa jej mame (údajne) po očkovaní na rukách spravili nejaké fľaky, a že už ich má aj na zadku, pričom alergológ vylúčil alergickú príčinu. Na moju otázku, či sa mame normálne díva na zadok odpovedala, že je to macocha. Tak potom áno.

Skutočnosti uvedené v predchádzajúcom odseku som však nemal možnost overiť, tak ich prosím berte s rezervou.

SkryťVypnúť reklamu

Prehlásenie autora:

Týmto prehlasujem, že nie som odpierač očkovania. Plne podporujem očkovanie rizikových skupín, nie som však priaznivcom plošného očkovania mladých a zdravých ľudí a nepáči sa mi diskriminácia neočkovaných.

...just in case o)

Peter Maroncik

Peter Maroncik

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  159x

Snáď normálny, spokojný chlap s potrebou sem tam zo seba dostať nejakú myšlienku. Zoznam autorových rubrík:  MANIFEST 2042Drobnosti zo životaSúkromnéNezaradenéZávažnosti

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

285 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu