Dopravná polícia neexistuje. Je to len mýtus.

Písmo: A- | A+

Myšlienka, ktorá znie ako výsledok konšpiračnej teórie, niečo čo by odborníci okamžite zavrhli a pokiaľ by som to vyslovil pred niekoľkými storočiami, tak by ma s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ukrižovali. Avšak situácia na cestách v Bratislave ma dennodenne presviedča o tom že táto myšlienka je pravdivá.

 

Prečo? Ráno vstanem a ponáhľam sa do roboty. Pre istotu sa rozlúčim s rodinou, veď kto vie kedy sa mi podarí znovu dostať domov. Nasadnem do auta, naštartujem, vycúvam a stojím. Z kolóny pohybujúcej sa rýchlosťou slimáka môžem takmer mávať synovi pozerajúcemu z okna. Po absolvovaní obligatórnych 14km sa dostávam po trištvrte hodiny do roboty, z ktorej sa ani neponáhľam domov nakoľko viem aká bude okolo piatej situácia na cestách. Optimisticky naladený predsa len vyrážam o šiestej večer z roboty, len aby som zažil rovnaký scenár. Mosty ucpaté, obchvat tiež, na Gagarinke šóra takmer až po Tomášikovú. Už sa ani nesnažím nájsť alternatívnu cestu, lebo viem že tam to bude ešte horšie.

Sediac v aute rozmýšľam nad tým, čo robí v tomto momente dopravná polícia. Pri ceste do práce ani z práce som jej príslušníkov nezbadal. V mysli spomínam ako vlastne vyzerajú. Vynárajú sa spomienky z detstva, kedy som ich sledoval ako sedeli v „kucani" na Šafku z ktorej mali výhľad na križovatku a mačkali podľa potreby gombíky, ktorými prepínali semafory. V tom si spomeniem na to, že som ich asi videl tak tri týždne dozadu, keď som tak isto ako dnes stál v kolóne na Gagarinke. Stáli na opačnej strane cesty a namiesto toho, aby riadili dopravu v smere von z mesta, tak veselo merali tých pár vodičov ktorí smerovali do centra. Osud vodičov stojacich v kilometrovej kolóne ich nezaujímal.

Z toho dedukujem, že to neboli príslušníci dopravnej polície, aj keď mali tie biele cukrárske čapice ako aj biele rukávy, aby si pre istotu nezašpinili ruky.  Dopravná polícia má totiž podľa stránky ministerstva vnútra vykonávať aj túto činnosť:

-          vykonáva dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky okrem premávky na diaľniciach a spolupôsobí pri jej riadení

Kde teda príslušníci dopravnej polície sú? Existujú vôbec? Alebo sú to len nejaké represné jednotky rýchleho nasadenia vyzbrojené novými LIDAR-mi a s právom pokutovať? Má niekto fotografiu potvrdzujúci ich existenciu? Či to skôr nájdem niekoho, kto vie dokázať pristátie mimozemšťanov na zemi?

Vylučovacou metódou teda dochádzam k jedinému možnému záveru - dopravná polícia, tá ktorá by riadila plynulosť cestnej premávky, jednoducho neexistuje. Kam ale idú potom všetky tie peniaze, čo motoristi odvádzajú vo forme daní, poplatkov a pokút do štátneho rozpočtu? ... Ale to už som doma a rodina ma s radosťou víta, ako keby som bol na týždňovej služobke. Na viac nie je čas, rýchlo spať, zajtra musím skoro vstávať, aby som znovu absolvoval svojich obligatórnych 14km.

 

Skryť Zatvoriť reklamu