Kto nekradne okráda svoju rodinu.

Aspoň taký dojem môže človek nadobudnúť pri každodennom živote v tejto republike.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Stačí si pozrieť každý deň televízne noviny alebo prečítať články na nejakom tom spravodajskom portáli. O rôznych podvodoch sa dozvedáme v správach každý deň, väčšinou sú to všelijaké kauzy s politickým pozadím o ktoré tu naozaj nie je núdza. Ale nájdu sa aj všelijaké šikovné skupinky ktoré si rôznymi podvodmi uplatnia odpočty DPH vo výške hneď desiatok miliónov starých dobrých korún, či rôzne podvody ktorými oberú o peniaze nič netušiacich ľudí.

Akoby to nestačilo, tak si na zvýšenie krvného tlaku stačí pozrieť na Markíze Paľbu, kde sa nejaký ujko popod fúzy maďarského štýlu vysmieva všetkým do ksichtu, ako ich má všetkých na háku a nikto na neho nemá. Bezzubosť štátnych orgánov pri jeho činnosti je do neba volajúca. Zväčší si priehradu, úrady síce jeho firme nariadia uviesť všetko do pôvodného stavu, ale firma medzitým zanikla, tak sa s tým vôbec netrápi. Stavebné povolenia či daňové priznanie sú slová ktoré dotyčný pán tiež nepozná. Sám sa pritom netají svojim názormi a veselo sa vysmieva starostovi ktorý nevie vymôcť dane. To či sa dopúšťa nejakého trestného činu nebudem hodnotiť. Avšak minimálne je veľmi šikovný v obchádzaní zákonov a priam ráta s tým že kým štátna moc niečo zmôže, tak ubehne aspoň 10 rokov a aj potom je otázne či s tým naša polícia či súdy niečo spravia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práve v čase daňových priznaní či zúčtovania poistného si preto ako poctivý občan kladiem otázku - A som ja ešte normálny? Čo keď už som jediný na Slovensku kto tie dane a poistné ešte poctivo platí? Čo keď som ten posledný mohykán ktorý ctí zákony tejto republiky a nekradne a nedopúšťa sa nejakej trestnej činnosti? Aj za socializmu sa hovorilo že kto nekradne, ten okráda svoju rodinu. A táto vláda si tiež hovorí že je socialistická, či sociálna? Nejak v tom nemám jasno. Veď keď im nechýbajú tie milióny EUR, tak mojich pár tisíc EUR na dani či poistnom si ani len nevšimnú.

V tom sa však zamyslím a spomeniem si ako mi moja zdravotná poisťovňa nedávno poslala list v ktorom mi oznámila že jej musím doplatiť 4 eurá, nakoľko im v evidencii chýbali nejaké údaje z roku 1997. Hovorím si že asi tam majú nastavený nejaký filter ktorý vyhľadáva len malé nedoplatky. Veď nedávno skrachované slovenské letecké spoločnosti im dlžili státisíce EUR a nič s tým nespravili. Ergo, ak kradnúť a podvádzať, tak vo veľkom štýle. S peniazmi má človek moc a aj známych na správnych miestach, potom sa aj nejaké to vyšetrovanie dá zmariť, či dokonca súd vyhrať. V hlave si už predstavujem ako budú na účet prichádzať peniažky z fiktívnych nadmerných odpočtov DPH a koľko ušetrím na daniach a poistnom.

Skryť Vypnúť reklamu

Lenže ja to neviem. Neviem byť zlý, neviem podvádzať a kradnúť. Až moc hlboko je vo mne zakorenená výchova od rodičov. A pri pohľade na rady ľudí na daňovom úrade či v zdravotných poisťovniach si hovorím že asi niesom sám. Napriek tomu si však asi všetci v mysli kladieme tú istú otázku - A sme ešte normálny?

Maroš Marko

Maroš Marko

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Úplne obyčajný človek, občan, hlava rodiny. Občas síce tou hlavou krúti moja manželka ale čoraz častejšie pomery na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu