Sama

Dnes opäť takmer nejedla. Sŕkala pol hodiny pohár vody a očami objímala námestie. V mysli preklínala priliehavé šaty a odrátavala sekundy. Raz - dva - tri ... Námestie je vždy plné filmových postáv. Vždy si predstaví scény zo známych filmov, do ktorých by ten-ktorý okoloidúci presne pasoval. Tamto šiel Winetouov otec, dievča na lavičke je jasná BondGirl a pri fontáne sa hrá slovenský Sám doma. Všetci jej vyčítame, že je akoby duchom neprítomná. A kto by bol, keď práve beží dobrý film?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ráno vstala úplne rozbitá. Akoby ani nespala, len sledovala strop a hypnotizovala blikajúce pouličné osvetlenie. Rozmýšľala nad kávou, no zvolila vodu s citrónom a jablko. Prehádzala celý šatník a nakoniec sa i tak rozhodla spontánne, no o to efektnejšie. Zahľadela sa do zrkadla, pohmkávala si známu odrhovačku, mala pocit, že zaspí, len čo zažmurká očami. Červené šaty s korzetom a takmer žiadne líčenie. I tak všetci budú vedieť, že vošla do miestonsti. Doplnky volí starostlivo, volá kamarátkam a dohaduje si stretnutie. „ Dnes to bude masaker!" Ešte premyslí, čo všetko do kabelky, plné pery roztiahne v úsmev a ľavou nohou vyštartuje von. Tak ju to predsa učili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď má zlú náladu, prespievava si zahraničné pesničky do slovenských verzií. Rada sa v duchu smeje a ešte radšej číta z pohľadov ľudí. Zabíja pavúky a kašle na sedem rokov nešťastia. Fascinujú ju odrazy panorám vo vode, zbožňuje starú hudbu a ulietava si na gramofónových platiach. Neznáša, keď niekto hovorí v skratkách, moc mrká očami, pľuje na ulici alebo netriedi odpad. Veľmi dobre vie, že svet sa do nej raz zaľúbi.

Krása na bledom podklade, vystavená na obdiv a podrobená závisti. Je jednoduché vidieť na dievčati, že je nervózne. Gúľa očami, usmieva sa neisto, zovretý žalúdok má na tvári priam nakreslený. Uhýba pohľadom, smeje sa hrkotavým hlasom, dýcha stiesnene, ladné krivky chrbta má neprirodzene napnuté a rovné. To je celá ona, mladosť a červeň líc. Beloba úsmevu a zvedavosť očí. To je celá ona, čaká na zázrak so zatajeným dychom a novými čižmami tak, akoby mal práve vyjsť spoza rohu.

SkryťVypnúť reklamu

Uvedomila si, že sa opäť raz zamyslela a vo všednom dni uvidela samú seba. Tak, ako si na seba dokáže spomenúť len ona jediná. Volám ju mama a minulosť jej nik tak živo nepripomenie. Nik jej nepovie, akou naozaj bola, len ona sama. Sama.

Maroš Ondrejka

Maroš Ondrejka

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zakladateľ fiktívnej ligy proti neprirodzene plynulému zabúdaniu.*Vodca klanu beznádejných rojkov.* Líder obchodnej skupiny, ktorá sa zaoberá výmenou debility a nadradenosti za porozumenie a úsmev.* Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu