Dívaj sa!

Zastávka plná ľudí, prevažne dievčat. Nečudo, veď linka mieri od dievčenských internátov priamo do mesta.  Počasie priam káže vyvaliť sa na slnko, pustiť všetko z hlavy a zaživa sa nechať piecť. Jemný vánok  obmýva ladné krivky, na ktoré padá zrak aj tým morálnejším. Baby sa bavia o filmoch, make-upoch, oblečení, o škole, o problémoch, o chlapcoch. Majka má nové tričko. Simona dala kopačky tomu svojmu debilovi a už je o ňu zase záujem. Heňa dočítala skvelú knihu a s vervou rozpráva o emocionálnych zážitkoch, ktoré jej nedovolili spať. Skupinový hrkotavý smiech rezonuje celou ulicou.  Krása úsmevu, dokonalosť tela, vhodne zvolené doplnky, červeň líc a vo vzduchu vôňa mladosti. Keby som mal okuliare, už sú kompletne zahmlené...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Vždy som rozmýšľal nad tým, čo by som len tak povedal neznámej dokonalej, či by môj hlas nezostal jemne nad tónom, neroztriasli by sa mi kolená a nespoznával by som sám seba . Či by sa aj na mojej tvári objavil priblblý úsmev a potili sa mi ruky. Tie lásky na prvý pohľad...Osoba sa razom stane modlou - stačí jediný, aj neosobný kontakt a je to tam!

Z víru myšlienok ma vytrhne pohľad. Nie len tak hocijaký pohľad. Skúma reakcie, je tajomný. Stret s mojím pohľadom ma núti klopiť zrak a cítiť sa ako pätnásťročný pubertiak, ktorý nevie, čo má v situáciách tohto druhu robiť. Ten pohľad ma zasiahne vždy rovnako intenzívne, ba možno aj viac, ako tomu bolo po prvý krát, čo som ho zočil. Prekoná všetky krivky, vône a farby. Každé jedno ráno sa ten pohľad stáva krajším a krajším. Mám pocit, že som ho už niekde videl - niekde na ulici medzi pohľadmi smrteľníkov, v sne, možno v minulom živote.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vždy som rozmýšľal nad tým, ako by s dokonalou bytosťou prebiehala prvá konverzácia a čím by som chcel zaujať až do tej miery, aby som sa jej vryl do pamäte. Možno by jej mohlo niečo spadnúť a ja jej s tým gentlemansky pomôžem. Ona ma obdarí žiarivým úsmevom a následne sa roztopím. Alebo ešte lepšie! Bude chcieť vedieť, koľko je hodín, opýta sa ma a ja sa roztopím tak či tak.

Tie oči mi zrazu miznú kdesi vo dverách autobusu. Prebúdzam sa do reality a utekám si rýchlo „pípnuť", inak tam zase budem stáť napospas ťažkej nohe vodiča a žalostnému stavu vozoviek, kým si nekonečná rada dievčat „odpípa" svoje. V MHD toho človek vidí bohovsky veľa, ak sa naozaj pozerá. Obavy, strach, problémy v jedinom povzdychnutí. Radosť, dobrú náladu , dokonca i celé srdce v jedinom úsmeve. Ja však hľadám stále ten môj pohľad a začínam byť nervózny.

SkryťVypnúť reklamu

Je vlastne jedno, kto si čo pomyslí. Ťažko uveriteľná veta napísaná človekom žijúcim v spoločnosti, v ktorej asi všetci dbajú na to, kto si čo pomyslí a ako to bude vyzerať. Keď miluješ, nehľadíš na chyby. Niekedy otupelo a nezmyselne, inokedy to napomáha človeku vidieť to krásne. V každom prípade, brať milovanú osobu takú, aká je, je predsa základnou črtou každej lásky. Či letnej, či zimnej, či občasnej, či staronovej. Robíme to všetci. A ak to ešte niekto nepocítil, urobí to niekedy určite. Je vlastne jedno, do akých očí sa zamilujete, hlavne, že sú to práve tie vaše milované.

Už nehľadám. Akosi som sa vzdal vidiny osudového stretnutia a prezerám si mihajúcu sa scenériu mesta. Autá-stromy-ľudia-autá-stromy-ľudia. Všetko splýva v jedno bežné ráno. Nikomu nič nespadlo, nik nemá záujem o presný čas. Dokonca mi autobus príde špinavý, vzduch v ňom neznesiteľne ťažký a uvedomím si, že som práve stúpil na žuvačku. Obzerám si topánku, predstavujem si, ako budem nadávať pri jej čistení. Zrazu sa dav rozostúpi a ja zdvíham pohľad. Prichádza osud a popohnaný vôľou niečo na tomto ráne zmeniť, prináša vlnu zvláštnych zimomriaviek. Hovorí:

SkryťVypnúť reklamu

„ Ahoj, ja som Marek. Už dávno som si ťa v tomto buse všimol... „

Maroš Ondrejka

Maroš Ondrejka

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zakladateľ fiktívnej ligy proti neprirodzene plynulému zabúdaniu.*Vodca klanu beznádejných rojkov.* Líder obchodnej skupiny, ktorá sa zaoberá výmenou debility a nadradenosti za porozumenie a úsmev.* Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu