Sprcha

Keď mi svetlá lámp samé od seba krúžia nad hlavou a kolená mi podlamuje smiech, je to tá najlepšia akcia roka. Alebo aspoň víkendu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Stáva sa mi dosť často, že v situáciách, ktoré si vyžadujú viac rozmyslu a prehodnocovania, myslím na totálne nevhodné veci. Včera som sa pohádal s mamou. Radšej som dnes ani nemal ísť von. Asi som sa dnes celkom strápnil. Čo som to vlastne hovoril? Zajtra musím doriešiť papierovačky. Spleť myšlienok ale pravidelne pretŕhajú výčitky.

Skvelé a zároveň nesprávne. Nebol to alkohol, ani intímna atmosféra zafajčeného podniku. Niečo ma k tomu stolu ťahalo, netuším čo. Neznáma osoba. Nezáleží na mene, vlastne na ničom. I napriek tomu sa nemusela automaticky stať len ďalším číslom. Pokojne by som počúval. O záľubách, obľúbených farbách, práci, rodine, názoroch na Grécko, na hrozné výkyvy počasia a dokonca aj o pokazených nechtoch a nesprávnej voľbe topánok okoloidúcej slečny. No nestalo sa tak. A určite si nemyslí, že by som bol býval počúval rád. To ma mrzí asi najviac.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žuvačky, deodorant, košeľa, traky, pár eur na drinky. Možno aj tá povestná „alkoholická odvaha". Nemám to takto rád. Fakt nie. Človek sa stane číslom, i keď nechce. Nakoniec ani nebolo treba počúvať. Spád rýchly - žuvačky zabrali, deodorant nesklamal, košeľa letela bokom, no s patričným efektom. Stal som sa číslom. Stali sme sa číslami.

Myslím, že som spravil dojem. Trvalo to pomerne dosť dlho. Možno až príliš. Bez rozmyslu, bez ilúzií a zbytočných rečí. Určite som spravil dojem.

Lampy zhasínajú. Dnešnú noc treba zo seba zmyť. Nutne potrebujem prúd horúcej vody. Ľudia zo seba nezmývajú len špinu, ale aj spomienky a hriechy. Miznú niektoré slová, ba celé vety, divné pohľady, dvojzmyselné narážky. Parfém. Pot. Stráca sa opojenie, prichádza znesiteľná a triezva realita.

SkryťVypnúť reklamu

To číslo ale nie a nie dolu.

Maroš Ondrejka

Maroš Ondrejka

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zakladateľ fiktívnej ligy proti neprirodzene plynulému zabúdaniu.*Vodca klanu beznádejných rojkov.* Líder obchodnej skupiny, ktorá sa zaoberá výmenou debility a nadradenosti za porozumenie a úsmev.* Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu