Ilúzie piatkov

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Dnes som sa prebrala do vyšibaného pondelka s triezvo uvažujúcou hlavou a zamknutými dverami. Dom sálal prázdnotou, ja som ležala v posteli s nechuťou sa čo i len postaviť. Pretrela si oči, nasadila okuliare pre jasnejšie videnie, pozrela do steny a hodlajúc vstať z postele som odokryla paplón. No v tom tichu som sa zmohla iba na zavretie oči, nahmatanie telefónu a uvedomila som si, že už nejakú hodinu nie je ráno, tráviaca sústava žalostne kričí o pomoc a moje oči sa pod náporom studeného počasia uchýlili k myšlienke zostať zavreté celý deň. Nakoniec som sa nejak dokopala aspoň vstať, vyčistiť si zuby, najesť sa a upratať ten celotýždňový prázdninový bordel. Po absolvovaní tragického rituálu som si opäť sadla na postel a pískalo mi v ušiach.
Spomenula som si na absolvované dvojdňové exkurzie po slovenských mestách a len sťažka si vzdychla. Už snáď miliónkrát som si povedala, že nepôjdem do Nitrianskych diskotékových klubov, že nepožijem nič alkoholické, že radšej ostanem so svojou úžasnou samotou doma, v perinách, s klávesnicou na kolenách a hučaním v hlave.
Prečo vlastne vždy každý potrebuje tú 2 hodinovú ilúziu? Víkendové naháňačky za priateľmi? Fikciu posplietaných schizofrenických chemických procesov v hlavách bez spomienok, skutočných dôkazov, bez ospravedlnení s požitia alkoholu. Nepotrebujem to. Ten kút ničoho, rozkoše pre nič, z ktorej sa cítim rovnako zle, ako po vzhliadnutí "Bez servítky" na Markíze, ba čo horšie, ešte smutnejšie ako po pozeraní Rosemundy Pilcherovej a jej srdcervúcej tragikomiky a neuveriteľne idealistických mladých ľudí, kt sa zamilujú na opustenom ostrove bez zrnka reálnosti. Fikcia ako fikcia. Devils by sa mal v neposlednom rade zaradiť do knižnej zbierky miestnej knižnice so science fiction tematikou.
Stále mám potrebuje niečo doplniť, na zvýraznenie pocitu toho veľkého ničoho ktorý zdieľa každý pozemšťan, ktorý vstúpi na povestne slávnu ulicu v nitrianskom kraji. Samé nijaké keci, nič osoby, nič okolnosti. Smiech a smiech. Prejde. A keď doma máte niekoho, s kým ten smiech prejsť nemusí, snažíte sa to nevidieť. Pretlačiť ten extra dobrý pocit alkoholického opojenia s priateľmi ktorých samozrejme nadovšetko miluješ.
Z pubertálneho cliché sa mi vyhodili vyrážky na čele a radšej ostávam ticho so svojou samotou a svojím názorom.

Martina Bednáriková

Martina Bednáriková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

S dvoma tvárami, večne nerozhodná, detailistka, emancipovaná, svoja. Zoznam autorových rubrík:  DniSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu