Že čo je to láska

Akýsi pocit výnimočnosti, ktorý pumpuje v človeku adrenalín. Pocit šťastia a následne sebavedomia. Ten pocit príde niekedy tak náhle, že Vás až hodí o stenu, inokedy sa jednoducho nedostaví. Rok, dva,... . A možno preto, že ho tak túžobne očakávame. Akoby sa ten “pocit“ chcel objaviť práve vtedy, keď to najmenej čakáme ale tým, že sme stále v strehu, nemá šancu nás “prekvapiť“ a prejaviť sa. Ale kto vie ako to naozaj je... .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Nedá sa povedať definíciu a ak aj áno, každý máme tú svoju. Treba si byť stále vedomí toho, že všetko okolo nás, na nás aj vplýva, ovplyvňuje naše zmýšľanie, rozhodnutia, pohľady. Aj pohľad na lásku. Neviem povedať aká je definícia Vašej lásky. Ja totiž neviem ani, či viem definovať tú svoju... .

"Jeden krátky okamih..."

"Vznášala som sa..."

"Trvalo to večnosť..."

...

Nevyhneme sa tomu- - stretávame sa s tým všade. Vo filmoch, reklamách, knihách, časopisoch, média si v tom bahnia. Akýsi predobraz “Ako by mal vyzerať vzťah plný lásky“.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ani si to niekedy neuvedomujeme. Vidíme na plátne kín dvoch krásnych mladých ľudí, ktorí spolu chodia, držia sa za ruky a s prihlúplymi úsmevmi a neprítomnými pohľadmi sa rozprávajú „Aké je dnes to počasie krásne“... . A krásne to aj znie, preto si to hneď zakladáme do priečinku mozgovne s nápisom “Toto chcem zažiť“. Takto sa tam postupne hromadia lajstre útržkových definícii a naraz máme v hlave poskladaný “dokonalý“ prototyp vzťahu, ktorý je, ako inač, založený na láske.

Ale čo je to tá láska ? Akýsi pocit výnimočnosti, ktorý pumpuje v človeku adrenalín. Pocit šťastia a následne sebavedomia. Tento pocit niekedy príde tak náhle, že Vás až hodí o stenu, inokedy sa jednoducho nedostaví. Rok, dva,... . A možno preto, že ho tak túžobne očakávame. Akoby sa ten “pocit“ chcel objaviť práve vtedy, keď to najmenej čakáme ale tým, že sme stále v strehu, nemá šancu nás “prekvapiť“ a prejaviť sa. Ale kto vie ako to naozaj je... .

Skryť Vypnúť reklamu

A možno preto, že ho tak túžobne očakávame. Akoby sa ten “pocit“ chcel objaviť práve vtedy, keď to najmenej čakáme ale tým, že sme stále v strehu, nemá šancu nás “prekvapiť“ a prejaviť sa. Ale kto vie ako to naozaj je... .

Láska by sa taktiež nemala spájať s tými „škatuľkujúcimi“ výrazmi ako sú “svadba“, “chodenie“, atď. Prečo ? Sú to len istoty, mreže, pravidlá spoločnosti. Keď ste si taký istý svojou vzájomnou láskou, prečo sa prikláňať k takýmto rozhodnutiam ?

Láska je sloboda! Neplánovaná, plná vzruchu a vzrušenia, nesebeckosti a vášne. A dôvery. Tí, čo vravia, že “Žiarlivosť je dôkaz lásky“ asi ešte nepoznali tú pravú čistú lásku. Nevravím, že ja som ju poznala. Žiarlivosť je v mojom poňatí skôr dôkazom nedôvery, už len maličký krok od slučky obmedzovania a v posledom rade pocitu vlastniť.

Skryť Vypnúť reklamu

A pocit vlastniť má veľmi ďaleko od slobody.

Vzťah žena-muž ale nemôže fungovať len na báze lásky. Je tam ešte niečo. Mohli by sme to nazvať akousi užitočnosťou jeden pre druhého.

Totiž dovtedy, dokým si budete mať navzájom čo dávať, vzťah bude trvať. Keď sa ale dostaví ten pocit, že chodíte za osobou, ktorá Vám už všetko dala a teraz už len dostávate stále to isté len v iných dávkach, je pred Vami nahá ešte pred tým, než zhodíte šaty, tie koliečka v hlave, ktoré dovtedy tak krásne do seba zapadali, sa zastavia. A Vy sa zastavíte spolu s nimi a len spozorujete, ako ten červený opar z Vás vystúpi a rozplynie sa v tom „krásnom dnešnom počasí“.

Skryť Vypnúť reklamu


Martina Branišová

Martina Branišová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka vysokej školy kde študujem umenie, mám rada Avantgardu, hlavne predstaviteľa symbolizmu, Emila Boleslava Lukáča. Podieľam sa na scenári online seriálu Lost Angels, v ktorom robím aj PR managerku. ... Môžem len dodať, že nemám rada kôpor a milujem cestoviny. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu