Čo robia primátori pre naše mestá?

Leto som sa rozhodla stráviť v Anglicku. Že to nepokladám za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí, rozoberiem až v nasledujúcom blogu. Teraz by som sa s vami rada podelila o to, ako som si tu zvykla sledovať domáce dianie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Natrafila som totiž na jednu pozoruhodnú stránku, ktorá v októbri oslávi svoje prvé narodeniny - www.primatormesta.sk. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že sa jedná o obyčajný politicky dotovaný projekt, keďže hneď v druhej vete prvej sekcie priznáva, že má za úlohu prezentovať len pozitívne kroky pánov primátorov. Píše však, že nie je financovaný mestami, resp. primátormi. Skepticky naladení budete scrollovať nižšie a nižšie, až kým vás nezaujme nejaký článok, na ktorý ste nenarazili ani na najčítanejších spravodajských portáloch. Stránka zatiaľ ponúka správy z 23 slovenských miest, samozrejme vrátane Bratislavy. Práve tou sa vždy zaoberám ja, najmä keď mi v týchto dňoch tak chýba. Na rozdiel od ostatných spravodajských portálov vždy približne viem, aký typ informácií ma čaká a nejednu z nich by som vedela prakticky využiť kiež by mi tu v Liverpoole na niečo bolo, že sa pán Ftáčnik postaral o osviežujúce fontánky s pitnou vodou na bratislavských námestiach...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem užitočných článkov ešte oceňujem, že niet na slovenskom internete podobného projektu, ktorý by združoval na jednom mieste správy približujúce prácu našich primátorov. V čom spočíva a aké ovocie prináša sa dočítame za pár minút. Myslím, že občas aj správy výhradne pozitívneho chrakteru majú niečo do seba. Namosúrení občania si takto môžu aspoň vydýchnuť, že predsa len sa v slovenských mestách deje aj niečo prospešné a niektorí možno aj ocenia snahu svojho primátora.

Na tvorbu objektívnej mienky o jeho pôsobení síce tento zdroj nepostačí, možno ho však považovať za príjemne spestrujúci, či rozširujúci naše občianske obzory.

Martina Gregorová

Martina Gregorová

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ľudia mi vravia, že som čitateľná ako kniha a neviem zakrývať pocity. Smejem sa nahlas, nudím sa očividne a na hlúpe otázky neodpovedám. Zoznam autorových rubrík:  PoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu