Marián Kočner sám usvedčil Dobroslava Trnku

Písmo: A- | A+

Bytovka Glance House v Bernolákove chátra a rodiny, ktoré si tam kúpili byty, dokonca aj jeden z obchodných priestorov na prízemí sa nemôžu po dnes dostať k svojim bytom a ani k svojim peniazom.

Bývam v Bernolákove a dennodenne sa pozerám na bytovku, ktorá tu stojí ako memento pre občanov Slovenska, že okradnúť a oklamať našich občanov je to najjednoduchšie, ako sa dá. Tvárime sa ako členovia Európskej únie, ale žijeme ako v Absurdistane.

Dnes sa Dobroslav Trnka obvinený zo zneužitia právomocí verejného činiteľa vyjadril, že chcel iba "opraviť fugu v zákone".  Bolo by to krásne vyjadrenie, keby tým chcel pomôcť rodinám, aby sa dostali k svojim bytom. Opak je však pravdou. Týmto nezákonným spôsobom dal povolenie vtedajšiemu riaditeľovi katastra v Senci Igorovi Svitekovi na prevod bytovky firme Gapeja, ktorá je blízka Mariánovi Kočnerovi.

Pán Kočner sa dokonca v Bernolákove rozprával s ľuďmi, ktorí zaplatili zálohy za byty Jeho výrok:" prvý človek, ktorý sa za Vás postavil, a to zabudli médiá povedať, bol bývalý generálny prokurátor pán Trnka. On urobil prvý krok k tomu, aby tá nehnuteľnosť mohla byť odblokovaná tak, aby ste vy dostali svoje byty."

Keďže existuje videozáznam z tohto stretnutia, je prinajmenšom zaujímavé, prečo dnes Dobroslav Trnka nebol usvedčený z trestného činu a prečo nebol vypovedať aj Marián Kočner.

Asi preto, lebo sám pán Marián Kočner na videozázname hovorí,"vymožiteľnosť práva na Slovensku sa rovná nule." V tomto jedinom výroku môžem s pánom Kočnerom súhlasiť, aj keď veľmi nerada.

S ostatnými vyjadreniami typu: " všetkým tým, ktorí nebudú chcieť byty kúpiť vrátim peniaze, v"nejakom časovom horizonte a v nejakej výške." Táto veta sa dá vyložiť aj tak, že tak o 50 rokov a za 10 Eur. Bolo by to aj smiešne, keby nešlo o ľudí, ktorí sa k bytom nedostali a splácajú hypotéky za niečo, čo nemajú. 

19.4.2013 pán Kočner garantoval, že sa ľudia k bytom dostanú. Na otázku ako odpovedal: Že sa to dá, ale nepovie im teraz ako, ale garantuje im, že aj keď nie, on im dá svoje peniaze, lebo si verí, že sa to dá.

Žiaľ, dnes sa píše 18.12.2014 a bytovka chátra, Trnka nie je odsúdený a ľudia sa k svojim peniazom a bytom nedostali. 

 Video, kde tieto slová pán Kočner použil, nájdete na tomto linku:

www.youtube.com/watch?v=i5tMRImJNCU

Skryť Zatvoriť reklamu