Propaganda Smeru v podobe neúčinného zákona

Písmo: A- | A+

Smer-SD si zase raz robí kampaň v podobe protikorupčnej agendy v súčinnosti s inšpektorátom práce.

Navonok to vyzerá veľmi pekne, ak zamestnanec, ktorý má pocit, že jeho zamestnávateľ sa nespráva voči nemu v rámci zákona, nahlási inšpektorátu práce pochybenie anonymne.

Dokonca, ak sa preukáže, že zamestnanec bol v práve, bude odmenený. Veľmi zvláštne, nakoľko ak podá podnet zamestnanec anonymne, tak sa pýtam, ako mu bude vyplatená odmena?

Nemám vôbec dôveru v inštitúciu, ktorá sa nazýva inšpektorát práce. Vychádzam z osobnej skúsenosti. Vôbec nešlo o zahraničnú firmu, kde ľudí naozaj šikanujú. Išlo o firmu sídliacu a podnikajúcu v Bratislave. Zaoberá sa činnosťou SBS a má vyše 70 zamestnancov.

Ako asistentka konateľa som sa často stretla s tým, ako do tejto firmy chodil pán z inšpektorátu práce, nakoľko sa konatelia naozaj chovali k zamestnancom formou pripomínajúcu mafiánske praktiky. Nebola som toho priamym svedkom, ale zamestnanci chudáci chodili za mnou a hovorili mi o tom. Bolo mi ich ľúto, ja som s tým nemohla nič urobiť. Sama som z tej firmy odišla, nakoľko som sa na to správanie nemohla pozerať. Zamestnanci mali rodiny a nedostali výplaty po odpracovaní mesiaca a prosili, aby som sa prihovorila u vedenia. 

Ale teraz k veci.

Vždy, keď prišiel na kontrolu pán z inšpektorátu práce, spravila som mu kávu a pokiaľ prišiel konateľ, ak vôbec prišiel, hovoril, že napíše, že je všetko v poriadku. Na moju otázku, či si podnety aspoň preveril, keď je to už také okaté, odpovedal úsmevom, čo ma zarazilo. 

Neskôr som sa od konateľa dozvedela, že pánovi sa dávajú peniaze, aby napísal, že podnet je neoprávnený. Viem, že už vtedy niektorí zamestnanci podávali anonymne podnety. A výsledok?

Pán z inšpektorátu práce vysmiaty a podľa slov konateľa "odškodnený". 

Práve preto nedôverujem tejto inštitúcii, nedôverujem ani protikorupčnej linke pána premiéra, na ktorú sa nedá ani dovolať. 

Záver

Je podľa mňa jedno, či to bude anonymné, či podpísané. Je to len obyčajná propaganda vlády Smeru-SD. Pán premiér, prosím Vás nekŕmte nás senom, nie všetci sme somáriky!!! 

Skryť Zatvoriť reklamu