Ako Choma chytá vystrelenú guľku

Písmo: A- | A+

Chuck Norris kopol elektrinu, vie buchnúť otáčacími dverami a vylezie na lano iba jednou rukou. Pre pobavenie ľudí vie ešte množstvo iných vecí, ale určite nevie, že v Žiline má konkurenciu. A to nie hocakú. Primátor Igor Choma vystrelí, a potom chytá letiacu guľku. Príkladov je niekoľko a dosť sa na seba podobajú.

Primátor napríklad vyhlási, že chce zrušiť Základnú školu na Gaštanovej ulici. Rodičia sa vzbúria, žiadajú vysvetlenie a argumenty. Primátor na diskusiu pošle hovorcu, a keď zistí, že tadiaľ cesta nevedie, tak zatrúbi na ústup.

Zhodou okolností na tej istej škole sa primátor stretne s obyvateľmi Soliniek kvôli parkovaniu. Oznámi im, že parkovanie na sídliskách musí byť spoplatnené a Solinkári zaplatia za autá pred svojimi panelákmi ako prví. Napätie v sále sa dá krájať, primátor je vypískaný a vyhráža sa odchodom zo stretnutia. Rozzúrení občania si nedajú skákať po hlave, kontrolka v centrále začne blikať a kormidlo sa otáča. Keď to nejde, tak to nejde. Radnica ubezpečuje všetkých Žilinčanov, že parkovanie na sídliskách spoplatnené v žiadnom prípade nebude. Ale za pokus to asi stálo.

Do tretice hokej. Mestský hokejový klub polarizuje názory Žilinčanov, ale všetci sa viac-menej zhodnú na tom, že ak treba dávať mestské peniaze do hokeja, tak nech sú to deti a mládež. Pár dní pred začatím nového školského roka Igor Choma podpisuje uznesenie, podľa ktorého, ak mladý hokejista nechodí na ZŠ V. Javorku, nesmie sa zúčastňovať tréningového procesu. Nikto nespochybňuje koncept hokejových tried, ale niektorí rodičia majú inú predstavu o škole, kde má chodiť ich dieťa. Majú na to svoje osobné dôvody, pomáhajú klubu aj finančne a chcú, aby sa s nimi jednalo slušne. Výnimky existovali za Slotu, za Harmana a po mediálnom tlaku budú zrejme platiť ešte aj za Chomu. Kontroverzné uznesenie je totiž momentálne pozastavené a rodičia zrazu môžu požiadať o výnimku. Ďalšia guľka bola chytená. Mohla by sa totiž odraziť a smerovať na strelca.

Kto je najbližšie na muške? A kedy? Pred voľbami alebo pre istotu až po voľbách? Keby som mal krištáľovú guľu, tak ju poprosím, aby sa spýtala Chucka Norrisa.

Skryť Zatvoriť reklamu