PARALYZOVANÝ ÚSTAVNÝ SÚD - ľudia si zaslúžia istoty

Ochrana ústavnosti Ústavným súdom Slovenskej republiky sa pánovi Ficovi zrejme veľmi nepozdáva... I keď si zaslúžime istoty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nedá mi nevyjadriť sa k počinu Roberta Fica, ktorý spôsobil paralyzovanie Ústavného súdu Slovenskej republiky. Ústavný súd Slovenskej republiky je, ako dobre vieme, nezávislým orgánom ochrany ústavnosti.

Spomínam si, ako Smer-SD hlásal pred voľbami, že si ľudia zaslúžia istoty. Tejto frázy boli plné médiá a billboardy. Ústavný súd Slovenskej republiky je akýmsi nositeľom ochrany ústavnosti, ktorý bez debát určite ovplyvňuje kvalitu právneho poriadku. Ochrana ústavnosti je podľa môjho názoru jedna z istôt, ktorá má byť občanom zaručená 365 dní v roku. Jedno rozhodnutie pána back office premiéra ale dokáže túto istotu občanom na určité obdobie odobrať. Z tohto faktu mi vyplýva jediná otázka a to, o akých istotách Smer-SD vo svojich predvolebných prísľuboch hovoril? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obštrukcie, aké vznikajú vďaka Smer-SD, sú nie len popieraním základných občianskych práv občanov Slovenskej republiky, ale najmä popieraním zdravého rozumu. Ak sa niekto tvári, že chce občanom zaručiť istoty vo všetkých formách, ak niekto hlása demokraciu a nesie ju ešte aj v názve svojej politickej strany, ako je možné, že svojim chorým počinom znemožní fungovanie tak podstatnej inštitúcie? Ako jediný dôvod bolo predsunuté to, že Smer-SD nesúhlasil s verejnou voľbou. Ale prečo by sa mali obávať verejnej voľby, keď to čo robia, robia pre občanov?

Mrzí ma, že tí, ktorí bojovali za demokraciu a naše práva 17. novembra 1989, sa teraz musia prizerať na to, ako ich dokáže jedna osoba, vedúca jednu stranu pošliapať. Podstatné ale je, že sa nemusia prizerať nečinne. Verím, pevne verím, že moji spoluobčania, priatelia, známi, rodina a všetci ostatní, ktorým nie sú ľahostajné ich práva, konečne začnú bojovať za zrušenie tohto bezprávia, ktoré sa pomaly začína stávať hlavnou črtou našej krajiny.

Martin Beňo

Martin Beňo

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, člen mládežníckej organizácie Mladí SaSkári, študent práva, ktorému nie je ľahostajný osud krajiny v ktorej sa narodil, vyrastal a v ktorej chce zostať žiť. Snažím sa viesť spravodlivý život. Zastávať spravodlivé názory a bojovať za spravodlivosť. Vnímam to, že nežijeme v najspravodlivejšom štáte a rád sa touto témou zaoberám. Vnímam to a snažím sa bojovať za spravodlivosť a férovosť aspoň formou prezentácie mojich postojov a názorov. Budem veľmi šťastný, ak ctení čitatelia ocenia moje príspevky, ale najšťastnejší budem, ak v nich nájdu aj kus seba. Predom ďakujem za každé prečítanie môjho blogu a za venovanie času riadkom, ktoré som napísal práve pre Vás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu