Slovo ku krúžkovaniu

V záverečnej fáze predvolebnej produkcie sa množia články, ktoré odporúčajú zakrúžkovať toho-ktorého kandidáta, (kamoša),za poslanca do parlamentu, ale aj samochváliace príspevky, ktoré odporúčajú čitateľom-voličom zakrúžkovať priamo autora. Krúžkovanie-prednostný hlas, ako prvok voličovej "moci", má byť -  a možno aj je, ozdobou našej priamej demokracie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Navrhujem, aby sa nákladne zvolení zástupcovia ľudu zaoberali myšlienkou krúžkovania nielen vo voľbách, ale aj myšlienkou krúžkovať existujúcich poslancov na konci volebného obdobia, či už riadneho, alebo skráteného, ako je to naše teraz. Tam by mi ale nestačilo krúžkovať iba na nejakých kandidátkach, to teda nie, mám na mysli krúžkovanie v ornitologickom slova zmysle. Teda pán dosluhujúci poslanec, ktorý v parlamente vynaložil mimoriadne úsilie na morálnu či odbornú diskvalifikáciu funkcie poslanca NR , tento by na konci jeho volebného obdobia dostal na viditeľné miesto svojho tela trvalý krúžok, ktorý by oznamoval jeho okoliu, že je pekný vták.(Slovenčina pozná významy slova vták nielen vo vzťahu k nevinným operencom). Takýto krúžok by svojím informačným významom potenciálne obmedzil páchanie ďalších škôd týmto indivíduom na zdraví a majetku občanov Znemožnil by mu napr. kandidovať na kandidátke inej, alebo novozaloženej politickej strany. Naopak, spoločne s ďalšími podobne okrúžkovanými kolegami by mohol fungovať v "tieňovom parlamente", pravda, tento by si museli financovať z vlastných peňazí. Vzhľadom na poslednú podmienku by som predpokladal aj výrazný terapeutický efekt takéhoto krúžkovania, totiž rýchle a lacné vyliečenie klinického stavu-chorobnej predstavy, že politika je pre neho to pravé.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výber takýchto poslancov na krúžkovanie by mal na starosti Ornitologický výbor NR, jeho členmi by ale museli byť mimozemšťania. Tam je kameň úrazu môjho návrhu.

martin Danko

martin Danko

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

súkromný podnikateľ 5 rokov pred vznikom nároku na starobný dôchodok Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu