DPH podľa Remišovej

DPH podľa Remišovej
Remišová v diskusií na TV Markíza (Zdroj: M. Dorčák)
Písmo: A- | A+

Vicepremiérka Veronika Remišová v nedeľu naplno vybalila svoju mentálnu výbavu a všeobecný prehľad.

Členku vlády, ktorá je známa tým, že okrem naučených fráz vie používať len slová mafia, korupcia, smer v rôznych kombináciách, tentokrát dostala otázka diváka, či vie, ako máme na Slovensku DPH. Pani ministerka sa usmiala, kolečká v hlave sa zakrútili a vygenerovali najskôr slovo samozrejme a potom číslo 21 percent. A to tak sebavedome, že to zostalo bez povšimnutia.

Veronika Remišová je známa tým, že neovláda základné reálie. Keď sa jej pred časom Peter Pellegrini v diskusii spýtal na efektívnu sadzbu výberu DPH, pani ministerka sa zmohla len na dnes už legendárny výrok: „Mne kladie odpovede pán moderátor.“

Stáva sa, že ľudia nevedia všetko. Zvykli sme si, že údaje, ktoré nevieme, si vygooglime. Ale výška DPH je číslo, s ktorým pracujeme denne. Je na všetkých bločkoch z registračných pokladní, na všetkých faktúrach, a najmä, ministerka s týmto číslom musí počítať pri všetkých verejných obstarávaniach, rozpočtových plánovaniach a má ho aj na všetkých zmluvách, ktoré podpisuje.

Keď človek zodpovedný za všetky eurofond, ktoré k nám tečú, za celú informatizáciu krajiny, rozvoj regiónov a významné investície nevie, akú máme DPH (a to už nehovorím o tovaroch a službách, na ktoré platí znížená 10-percentná sadzba), ako môže riadiť tak dôležitý rezort?

Veronika Remišová ako opozičná poslankyňa vyťahovala jednu kauzu za druhou. Keď odišla z OĽANO, Igora Matoviča to tak vytočilo, že  prezradil, že všetky podklady jej pripravoval tím ľudí a ona len prečítala to, čo dostala do rúk. Dnes to robí tak isto. Lenže nehrá pritom detské bábkové divadlo, ale rozhoduje o miliardách eur... A pri jej intelektuálnej výbave mám naozaj vážnu obavu, že o veľkú časť z týchto peňazí prídeme...

Skryť Zatvoriť reklamu