Náhradná výhra pre Zuzanu áno, pre záchranára v službe nie

Písmo: A- | A+

To, čo včera predviedol Igor Matovič a ostatní členovia vlády, je vrchol cynizmu.

Dokazuje to, že tejto vláde naozaj nezáleží na ľuďoch, ale vláda robí len a len marketing.

Isto si pamätáte prvé žrebovanie očkovacej lotérie. Medzi tých, ktorí mali na dosah rozprávkovú výhru, patril aj hasič a záchranár Jakub (23) z obce Rakovnica (okr. Rožňava), ktorý mohol získať 200-tisíc eur. Mal však nešťastie v šťastí – vyžrebovali ho, ale bol v službe a nezdvihol telefón. Potom nezdvihol telefón niekto ďalší a keď sa nazbieralo 400 000 eur, pani Zuzana z Prešova nevedela heslo, pretože pozerala televízor cez internet a takéto vysielanie má oneskorenie viac ako 20 sekúnd.

Včera na vládu Igor Matovič pod pazuchou priniesol novelu zákona, vďaka ktorej bude možné vyplatiť výhru pani Zuzane, ktorú Matovič medzičasom navštívil, ale Jakubovi sa neujde nič. Áno, tomu Jakubovi, ktorý bol počas prvej aj druhej vlny v prvej línií a telefón nezdvihol, lebo práca má prednosť.

Vláda chce, aby tento zákon schválili poslanci v skrátenom legislatívnom konaní, lebo vraj šírením koronavírusu hrozia obrovské hospodárske škody. Áno hrozia. Ale ako s tým súvisí vyplatenie výhry pani Zuzane, mimochodom, z daní nás všetkých, o tom sa v materiáli nepíše.

Nehovorím, že Zuzana by mala o sľúbené peniaze prísť. Ale ak chceme byť spravodliví, o výhru by nemal prísť ani Jakub. A tým pádom by bola Zuzanina výhra polovičná. A človek, ktorý v ďalšej relácií vyhral pol milióna, by mal dostať iba 100 000 eur. Ale to sa nestane. Z našich daní chce Matovič pani Zuzane vyplatiť 400 000 eur, čo je suma, za ktorú by sa dala v Prešove postaviť veľká materská škola... Napríklad...

A toto je len jeden z mnohých príkladov, ako títo amatéri riadia štát a hospodária s našimi peniazmi.

Skryť Zatvoriť reklamu