Štefan Harabin nie je žiadna vlasť!

• Štefan Harabin pre mňa nie je žiadna vlasť! Štefan Harabin jednoducho nemôže ani nesmie byť vlasťou pre slušných ľudí na Slovensku. •

Písmo: A- | A+
Diskusia  (70)

 Štefan Harabin založil politickú stranu, dal jej názov Vlasť a definitívne sa tak rozhodol, že vstúpi na našu politickú scénu - aj keď v časoch prezidentských volieb 2019, v ktorých kandidoval na funkciu prezidenta Slovenskej republiky, opakovane tvrdil, že on žiadnu politickú stranu nezakladá, nezaloží a do politiky nevstúpi. Klamal. Štefan Harabin zas len klamal. Aby som nezabudol - nezabudnime, že v 1. kole prezidentských volieb 2019 Štefan Harabin ako nezávislý kandidát zskal 14,4 % platných voličských hlasov - volilo ho 307 823 oprávnených voličov. Pozor - to nie je málo a nebol to zlý výsledok, veď Štefan Harabin vo voľbách skončil na treťom mieste! Treba si uvedomiť aj to, že na štvrtom mieste v prezidentských voľbách skončil Marian Kotleba z Ľudovej strany Naše Slovensko so ziskom 10,4 % platných voličských hlasov - volilo ho 222 935 oprávnených voličov. Spomínam to preto, lebo Štefan Harabin a Marian Kotleba majú k sebe v mnohých názoroch a cieľoch (až veľmi) blízko a obaja oslovujú až nápadne podobne zmýšľajúcich voličov. Okrem toho sa obaja tešia obstojnej, neraz aj nadštandardnej, ústretovej podpore od predstaviteľov našej rímskokatolíckej cirkvi. Takže môžeme predpokladať, že voliči a voličky Vlasti sa s voličkami a voličmi Ľudovej strany Naše Slovensko nachádzajú v dvoch valcoch, tvoriacich spojenú nádobu. Ale Štefan Harabin môže hľadať a získavať voličov napríklad medzi fosíliami, ktoré vždy tvrdohlavo volili Hnutie za demokratické Slovensko Vladimíra Mečiara, čo-to môže uloviť aj v smrade bahna rybníka zvanom Smer - SD a nie je vylúčené, že mu hlas hodia "praví kresťania," ktorým naskakujú vyrážky keď počujú meno Alojz Hlina... A tak. Veď uvidíme, čo povedia pán farár v kostole. Len nezabúdajme na liturgickú fialovú farbu, ktorá bola farbou Štefana Harabina v jeho predvolebnej prezidentskej kampani. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
• Štefan Harabin ide do politiky - do parlamentných volieb 2020. •
• Štefan Harabin ide do politiky - do parlamentných volieb 2020. • (zdroj: • Karikatúra: Shooty. Zdroj: www.dennikn.sk •)

 Kto je Štefan Harabin - to dobre vieme. Spomenúť musím len zopár faktov. Štefan Harabin od roku 1980 vykonáva sudcovskú prax. Štefan Harabin bol ešte v roku 1989 členom a funkcionárom Komunistickej strany Československa. Štefan Harabin bol v rokoch 1998 až 2003 a v rokoch 2009 až 2014 predsedom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Štefan Harabin bol od 4. júla 2006 do roku 2009 ministrom spravodlivosti - ako nominant Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko, ktorej predsedom bol Vladimír Mečiar. Vladimír Mečiar - to je ten, ktorý vraj má na rukách krv zavraždeného Róberta Remiáša. A ešte kadejaké iné zažraté špiny. Štefan Harabin bol v období od 4. júla 2006 do 23. júna 2009 podpredsedom Vlády Slovenskej republiky - v čase, keď jej predsedom bol Robert Fico. Robert Fico - to je ten, ktorý vraj má na rukách krv zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A ešte kadejaké iné zažraté špiny. Štefan Harabin bol 22. júna 2009 Súdnou radou zvolený za predsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Dobre vieme, kto je Štefan Harabin. 
 Teraz k názvu strany, ktorú Štefan Harabin založil. Vlasť. Isteže, kto chce, môže si založiť politickú stranu a môže ju pomenovať ako len chce - pochopiteľne, že v súlade s platnými zákonmi a, napríklad, aj s ohľadom na autorské práva, na registrované značky, názvy a podobne. Keď som si prečítal, že politická strana Štefana Harabina má názov Vlasť, tak som sa rozhorčil tak, že ma takmer rozhodilo. Prečo? Pretože Štefan Harabin - táto (slušne a mierne povedané) rozporuplná, kontroverzná postav(ičk)a, vrastená do sudcovského talára, spájaná s premnohými kauzami aj kurióznymi príbehmi (od jeho údajného telefonátu s narkobarónom Bakim Sadikim až po neúdajný pád svietidla v akejsi zasadačke) - podľa mňa nemá žiadne morálne právo brať si do úst slovo vlasť a dokonca ním pomenovať svoju politickú stranu. Štefan Harabin pre mňa nie je žiadna vlasť! Štefan Harabin jednoducho nemôže ani nesmie byť vlasťou pre slušných ľudí na Slovensku. A slušní ľudia na Slovensku Štefana Harabina a jeho Vlasť nemôžu voliť, ani náhodným omylom. 
 Prečo som názvom strany - Vlasť - tak pobúrený? Pretože vlasť je pre mňa niečo, na čo by sa nemalo nekalo siahať politickými rukami. Pretože za vlasť - za našu vlasť napríklad bojovali a zomierali ľudia už v zákopoch I. svetovej vojny, v československých légiách, počas II. svetovej vojny ako vo východnom, tak aj v západnom odboji a, samozrejme, i v Slovenskom národnom povstaní. Za našu vlasť trpeli aj zomierali ľudia počas šialeného, besného komunistického režimu, ktorý u nás bol od roku 1948 do roku 1990. Trpeli a zomierali v jeho pracovných táboroch, boli ožobračení znárodňovaním a potom menovou reformou, boli trýznení pri výsluchoch príslušníkmi Štátnej bezpečnosti aj vojenskej kontrarozviedky (a koľkí tie výsluchy neprežili!)... To všetko a viac bolo počas diktatúry komunistickej strany, ktorej členom bol aj Štefan Harabin. Naša vlasť sa zrodila aj z krvi i z potu státisícov ľudí, ktorí vlasť nosili v srdciach, v mysliach, v dušiach. Preto som pohoršený a myslím si, že Štefan Harabin jednoducho zneužil slovo vlasť na to, aby ním pomenoval svoj fantasmagorický politický konštrukt, aby do slova vlasť lákavo zabalil všetko to, čo má na rováši. Len si dobre zaspomínajme. Tú našu skutočnú vlasť Štefan Harabin veľakrát bez ostychu, surovo vyfackal a aj prekotil na chrbát a hnusne znásilnil. Je to odporné. 
 Nemôžem si pomôcť, ale pri Vlasti Štefana Harabina mi viac ako inokedy prichádzajú na um úvodné slová skladby Pigs (Three Different Ones), ktorá je na albume Animals od legendárnej skupiny Pink Floyd. Napísal ich Roger Waters:
Big man, pig man, ha ha, charade you are / You well heeled big wheel, ha ha, charade you are / And when your hand is on your heart / You're nearly a good laugh / Almost a joker
najväčší muž, prasačí muž, cha chá - si len maškara / presne - si zazobanec, ha há - a si atrapa / a aj keď si kladieš ruku na srdce - i tak si všetkým len na smiech / si len šašo
A preto - pozor na nich, na tých s pravicou, položenou na srdci. 
 Súvisiaci článok (vyše 15 160 prečítaní): Štefan Harabin nemá pravdu = klame - link. 

Martin Droppa

Martin Droppa

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  816
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Novinár, reportér, fotoreportér s viac než 35-ročnou praxou: Liptov, SME, Hospodárske noviny, Formát, .týždeň; prevažne "na voľnej nohe." Mám rád literatúru, film, umenie, hudbu, prírodu, históriu II. svetovej vojny, objavovanie, Francúzsko, Poľsko a Sever. Som veľmi veľkým fanúšikom skupinyPink Floyd --- link.Na SMEblog blogujem od 2. 9. 2016.Žijem v Liptove.Kontakt: droppa.martin zavináč gmail.comMôj blog na webe Denníka N:Martin Droppa - Blog N --- link.Nájdete ma i v sieti Facebook:Martin Droppa --- link.Autor mojej profilovej fotografie:© Foto: Matúš Mydliar. Zoznam autorových rubrík:  fotografie ~ reportáž, žánrovéfilmy a kinematografiahudbafotografienezaradenévýtvarné umenieliteratúrasúkromnémoja poézianovinárske žánremoja próza

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu