Nepreceňujme silu politiky

Politika nie je nástroj, politika je len regulátor. Nastavuje nám pravidlá a hranice. Lenže politika za nás nič nevyrieši, iba nám môže oklieštiť alebo pootvoriť možnosti. Aby sa veci pohli, je potrebná akcia od nás, bežných ľudí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je to len pár dní, od kedy som začal zverejňovať svoje myšlienky a už mi tu niečo nesedí. Vaše prvé ohlasy na blogu, ale hlavne mimo blog naznačujú, že sme si už zvykli na zneužívanie moderných komunikačných nástrojov politickými stranami. Naznačujú určitý stav apatie. Akoby sme si nevedeli predstaviť, že môže vzniknúť reálny apolitický protipól. Reakcie sú opatrné, len málokedy sa snažia nadviazať, doplniť, opýtať sa, o čo ide alebo naznačiť nejakú možnú akciu na druhej strane.

Moje blogové úsilie nie je žiaden marketingový nástroj existujúcej alebo plánovanej politickej strany ani hnutia. Nemáme žiadne politické ambície a ani nenaháňame publikum za účelom zisku. Sme skupina mladých podnikavých ľudí, ktorí sa chcú pokúsiť zmeniť životy Slovákov k lepšiemu. Obrátiť niektoré zvyklosti naruby. Každý deň spolu vidíme množstvo problémov a nachádzame k nim aj riešenia. Nie sme ani novinári, nezisková organizácia, nespolupracujeme s nikým, jediné čo v súčasnosti v tejto súvislosti podnikáme, je blogovanie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pripravujeme riešenia, ktoré sa budeme snažiť čo najskôr zrealizovať, no na to potrebujme vás. Púšťať sa do vecí, ktoré môžu ovplyvniť životy nás všetkých, je o zodpovednosti. Preto chceme poznať názory širokých más, privítať nových blogerov a prispievateľov, ktorí sa k nám pripoja. Nikto nie je odborník na všetko. Pred spustením akéhokoľvek riešenia, chceme počuť množstvo konštruktívnych názorov, upozornení, ale aj kritiky, aby sme odhalili slabiny.

Chceme, aby naše príspevky boli využité ako apolitický protipól. Chceme dokázať, že politika, ak jej to nedovolíme, má na naše životy značne menší vplyv, ako jej pripisujeme.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodám, že so žiadnou úspešnou ani neúspešnou politickou stranou nič nemáme, nikdy sme nekandidovali za žiadnu politickú stranu a ani nemáme ambíciu do politiky vstupovať. Mne, ako autorovi tohto článku sa darí presviedčať ľudí v mojom okolí, že bez politického pozadia dokážeme urobiť viac. Nemusíme sa podliezať ľavicovým alebo pravicovým voličom, každé 4 roky sa tváriť, ako nám na vás záleží, ale hlavne môžeme nastavovať dlhodobé ciele.

Chcel by som preto všetkých, ktorí majú svoj názor, riešenie alebo ukážku zo sveta, vyzvať. Pridajte sa k nám! Pridávajte komentáre k našim článkom, nepozerajte sa dozadu, ale ukážte, že viete byť nápomocní!

Skryť Vypnúť reklamu

Ďakujeme.

Martin Fodor

Martin Fodor

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijem v Poprade, aktivity mám po celom Slovensku, vytváram a spolupracujem na projektoch s globálnym zásahom. Snažím sa hľadať riešenia, ktoré vylepšujú nevhodne zažité ekonomické zvyklosti. Zoznam autorových rubrík:  ObyvateľstvoEkonomikaPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu