Pán Blanár, predtým ako budete najbližšie vysvetľovať kto spôsobil vojnový konflikt si pozrite toto video zo zabíjania civilistov v Irpine pri Kyjeve

Blanár vníma rozširovanie NATO ako jednu z príčin vojny. Podľa jeho vyjadrení na TA3 národ asi nemá právo na sebaurčenie

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

"Celý svet vidí, že ignorovanie toho, že NATO sa tlačí bližšie k Rusku, spôsobilo vojnový konflikt" 

uviedol Blanár v diskusnej relácii na TA3 s tým, že by vyvinul väčší tlak na mierové rokovania a nie podporu konfliktu tým, že tam niektoré krajiny posielajú zbrane.

"Je dôležité, aby sme tento konflikt čím skôr zažehnali a zadefinovali si vzťahy s Ruskou federáciou," 

to, čo urobil Putin, je podľa neho hrubým porušením medzinárodného práva, ale

"Rusko dlhodobo avizovalo, že Ukrajina a NATO sú pre nich neprijateľné. Rusko je veľmoc, s ktorou bolo treba vyjednávať a využiť všetky diplomatické kroky, je to aj zlyhanie európskej diplomacie"

Tak takto pán Blanár. Viem, že je to pre Vás ťažké, ale skúste si odpovedať najprv na niekoľko otázok:

  • kto zabíja na Ukrajine deti?

  • pred kým utieklo už viac ako milión žien a detí z Ukrajiny?

  • kto bombarduje a ostreľuje civilné objekty?

A potom si pozrite toto video ( je nevhodné pre slabé povahy a maloletých divákov)

Takže pán Blanár, kto to strieľa po civilistoch, ktorí s kuframi utekajú si zachrániť život? Aký je výsledok konkrétne tohto ostreľovania civilistov?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Telá civilistov zabitých pri ruskom ostreľovaní Irpiňu neďaleko Kyjeva. Foto - AP
Telá civilistov zabitých pri ruskom ostreľovaní Irpiňu neďaleko Kyjeva. Foto - AP 

A aby ste si nemysleli pán Blanár, že v Rusku súhlasia s tým čo sa deje na Ukrajine. Chcete vidieť čo sa deje dnes napr. v Petrohrade? Pozrite sa na toto video a pochopíte, že napriek tomu, že účastníkom demonštrácii proti vojne hrozí v Rusku až 15 rokov väzenia, tak stále je veľa statočných Rusov, ktorí sa vedia jasne vyjadriť:

A viete ako postupujú tí Vaši ruskí "obrancovia slobody?"

Pán Blanár, Vaše názory na situáciu okolo vzniku vojny na Ukrajine sú pre mňa absolútne neakceptovateľné.

Od piatka som pomáhal priateľom organizovať odchod niekoľko žien a deti z ostreľovaných dedín z Ukrajiny a ich príchod na Slovensko. Viete koľko im trvala cesta na hranice zo Slovenskom, ktorá bežne trvá cca 9 hodín. Kvôli ostreľovaniu, hliadkam, kontrolám, zničením cestám, vyhnutiu sa obsadenému územiu a čakaniu na hraniciach? Vyrazili piatok o 8 hodine ráno, na Slovensko prešli nedeľu o 00:40. 40 hodín v aute, v strachu, beznádeji a s pár najnutnejšími vecami v kufri.

SkryťVypnúť reklamu

Pán Blanár, na budúce prosím keď budete hovoriť o vojne na Ukrajine, hovorte prosím s rešpektom k ľudu Ukrajiny a zamyslite sa nad tým, kto je v tejto vojne skutočným agresorom. A zároveň si prosím uvedomte, že aj v Rusku rastie silná antivojnová opozícia napriek jej brutálnemu potláčaniu, napriek totálnej cenzúre, zákazu facebooku a twitteru, aby sa demonštranti nemohli cez ne organizovať a napriek všeobecnému zákazu organizovania zhromaždení a demonštrácii, ktoré v Rusku panuje už od januára.

A uvedomte si, že aj Ukrajinský národ má právo na sebaurčenie. Aj keď sa to Vám nepáči.

Ďakujem.

Martin Greguš

Martin Greguš

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  63
  •  | 
  • Páči sa:  362x

Som predseda občianskej iniciatívy STOP Zelená - www.stopzelena.sk - ktorá sa snaží vyvíjať osvetovú činnosť v oblasti ochrany životného prostredia, znižovať odpad v podobe „ľudských stôp“ zanechaných vo voľnej prírode, ale aj v mestách, a tak vytvárať priaznivejšie životné prostredie pre budúce generácie v súlade s princípom trvalo udržateľného rozvoja Slovenska a zakladajúci člen občianskej platformy Team Bratislava, ktorú založili bratislavskí členovia a sympatizanti občianskej iniciatívy. Pri príležitosti dňa ZEME sme spustili spravodajský portál ZELENESPRÁVY na www.ZELENESPRAVY.sk. Okrem sme.sk čítam a aktívne podporujem www.ISOCERTIFIKAT.sk portál o ISO certifikácii, www.NOVOSTAVBA.sk - spravodajstvo zo slovenského stavebníctva, spravodajstvo z Bratislavy na www.BLONLINE.sk a spravodajský portál www.ISLOVAK.sk Zoznam autorových rubrík:  BratislavaOchrana životného prostrediaŠtátne orgány a samosprávaStrategické plány a manažmentPolitika, komentáre a postrehyStavebníctvo a dopravaZdravotníctvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu