SMExuáli všetkých krajín spojte sa v účasti na referende

Písmo: A- | A+

Nech je Váš sexapetít, telesné, či duchovné a ideové nastavenie akékoľvek, nemala by Vám v nasledujúcich dňoch chýbať radosť z nadchádzajúcich udalostí, predovšetkým z možnosti byť aktívnou súčasťou určenia svojej budúcej nezávislosti na presvedčení iných.

Od mnohých rozumných ľudí, ba čo viac, aj od niektorých, až intelektuálne pôsobiacich jedincov zaznievajú verejné odkazy, že sa na blížiacom všeľudovom hlasovaní nezúčastnia. 

 Všelijaké obavy, nedorozumenia a nepochopenia sú vyjadrované z oboch strán táborov, či zástancov, alebo odporcov plebiscitu.

Nech je pravda kdekoľvek, z médií by predsa len mohlo zaznieť viac niečoho pozitívneho, v zmysle radosti a vďaky, že sa opäť raz môžeme slobodne vyjadriť, a takto presadiť svoj názor. Nech už obsah otázok chápeme, alebo ho pochopíme neskôr. 

Nasledujúce slová sú určené predovšetkým tým, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu nechali presvedčiť, že hlasovať nepôjdu. 

Vekovej skupine do 30 rokov, by sa táto ľahostajnosť - hlasovanie ignorovať - dala tolerovať, pripísaním na vrub jej neskúsenosti. 

O trochu starším už menej, keďže už mohli okúsiť aspoň letmo obdobie, keď nevyhnutnosťou pre život bolo držanie kroku a jazyka. To niežeby dnes neplatilo, ale dar, ako je referendum je možno jedným z mála, ktorý máme, na rozdiel od doby živorenia za plotom.

Osobne mi je ľúto predovšetkým nositeľov inteligencie, obzvlášť tých, čo zažili časy totalitné a verejne sa vyjadrujú k svojej neúčasti, čím osobne zodpovedným spôsobom šíria, ich kapacít nehodnú osvetu.

Áno, právo nezúčastniť sa je rovnocenné k právu účasti. S tým sa dá súhlasiť. 

Už menej, alebo vôbec, ak sa na neúčasť pozrieme z pohľadu dôsledkov z nej plynúcich a následne aj zodpovednosti za náš ďalší osud. 

Účasť znamená jasné áno, alebo nie. Tak, ako to má byť v Božom poriadku. 

Neúčasť si ale dovolím zaradiť do kategórie "je mi to jedno". A ak by som takýto názor vyslovil na plnú obrazovku, pred celou vlasťou, mal by som byť pripravený na to, že mi raz niekto povie, ako som prispel k šíreniu myšlienok vedúcich k chaosu a osobnej neslobode, až straty niečoho, čo má byť živé. 

Osobne preto vyzývam každého uvedomelého občana našej krásnej krajiny, aby prebudil svojho ducha bdelosti a nenechal sa poúčať od kadejakých mudrcov z éteru. 

Ak by niekto dokázal, napríklad, presadiť aj referendum o tom, či bude nedeľu povolená jazda v protismere, nedovolil by som si nechať túto voľbu na zvyšok ľudu a hlasovanie vybaviť bez mojej účasti, akokoľvek verím v múdrosť slovenského národa.

Preto ľudia, nech je Váš názor na intímnosť človeka akýkoľvek, nezabudnite, že pre slobodu, ktorú sme dostali ako dar, by sme sa mali zjednotiť, keď už v ničom inom, tak aspoň v účasti na referende. 

Neničme ľudia nedbalo, dokonalé Božie dary,

to vlastne, aj keby sme veľmi chceli, sa nám nikdy nepodarí.

A že potrebný bude o chvíľu raz, každý jeden živý hlas,

to nech vie každý, to nech každý pozná,

by neuhasla nikdy pravda jediná, v ani jednom z nás. 


 

P. S.: Zdieľaj! Zdieľaj! Zdieľaj!


 

https://plus.google.com/+MartinKoval%C4%8D%C3%ADk/about

Skryť Zatvoriť reklamu