Bývanie v podnájme bude drahšie. Môže za to aj Vallova politika v meste.

Až deväť z desiatich ľudí býva na Slovensku vo vlastnom. Zvyšok býva v nájomných bytoch, avšak väčšina v tých trhových a nie štátom regulovaných. .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vyšší podiel ľudí, ktorí bývajú vo vlastnom má už len Rumunsko. Všetky ostatné krajiny Európskej únie majú rozvinutejší trh nájomného bývania. Štátom regulované nájomné bývanie prakticky neexistuje, a to napriek tomu, že prostriedky zo ŠFRB a Ministerstva dopravy by pokryli 100 percent obstarávacej ceny nehnuteľnosti. 

Prečo sa do toho nikomu nechce? Prečo v súčasnosti politika hlavného mesta všeobecne nepomáha trhu s bývaním? A čo sa s tým dá robiť? 

To sa dozviete vo videu. Nezabudnite, keď sa vám video páčilo, tak ho zdieľajte alebo ekonomický kanál odoberajte (okienko v pravom dolnom rohu :). 

Martin Lindák

Martin Lindák

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Po štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave som pracoval ako reportér Indexu, teda SME. V súčasnosti som analytikom v SBA a venujem sa svojmu malému YouTube projektu Ekonómia ľudskou rečou, kde by som chcel všakovaké ekonomické témy vysvetliť v pár minútach. https://www.youtube.com/ekonomialudskourecou Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu