Novinárske hyeny

Nedávno, počas finálovej série našej hokejovej extraligy sa niektorí novinári vzrušovali nad tým, že náš pán prezident, ktorý bol priamo prítomný na štadióne, neodsúdil fanúšikov Slovana za vulgárne a rasistické pokriky na hráčov a fanúšikov Košíc.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vážení novinári. Pardón za výraz, ale vám už úplne šibe? Ako môžete chcieť po pánovi prezidentovi niečo také? Nestačí, že sa z neho smejú diplomati a politici na rôznych fórach doma aj v zahraničí, vy chcete, aby sa z neho smiali už aj Slovanisti?

Ako by to vyzeralo, keby on, človek, ktorý nazval v parlamente vtedajšieho prezidenta „starým ujom“ sa postavil pred ľudí a žiadal ich, aby nepoužívali vulgarizmy? Veď by vyzeral ako farizej, ktorý vodu káže a víno pije. Alebo že by to bola odplata, páni novinári, za volebnú noc z roku 2009, keď vás pán prezident nechcel pustiť na oslavu svojho víťazstva? Určite si dobre pamätáte ako vám vtedy, boha, dali.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale teraz vážne. V každej normálnej krajine by samozrejme prezident takéto správanie ľudí na štadióne odsúdil, zvlášť ak tvrdí, že je veľký športový fanúšik. Náš pán prezident však na to nemá ani najmenšie morálne právo. Nechcem tu teraz polemizovať o tom, či máme dobrého alebo zlého prezidenta. Máme presne takého prezidenta, akého si zaslúžime. Koniec koncov, zvolili sme si ho sami v priamych voľbách.

Šanca, že raz budeme mať prezidenta, ktorý bude morálnou autoritou je tu iba vtedy, ak sa začne meniť naša spoločnosť a teda aj my.

Martin Ondercin

Martin Ondercin

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný človek. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu