Ako Danko reťazce napravil.

Písmo: A- | A+

Nedeľná diskusia dvoch titánov inteligencie a odbornosti priniesla svoje ovocie. Duel Danko vs Kotleba priniesol niekoľko zaujímavých zistení.

Dnešná úvaha nebude o tom, aby som komentoval demagógie a nezmysly, ktoré obaja páni cielene používali celú diskusiu. Ekonomické, právne a diplomatické hádanky, ktoré prezentovali obaja páni, patria do skupiny sci-fi a nie do normálneho sveta, alebo nie sme normálny svet.

Dnes budem venovať svoj komentár tým vyhláseniam, ktoré zaujmú odbornú verejnosť. Dozvedeli sme sa, že :

  • A.Danko "zrušil" predbežné opatrenie EK

Vo veci mimoriadneho odvodu obchodných reťazcov vydala EK predbežné opatrenie, ktoré pozastavilo účinnosť tohto právneho nezmyslu, presne z dielne A.Danka. Nie je pravda, že A.Danko niečo zrušil. A.Danko, ako právnik, musel vedieť aké má možnosti. Prvá - stiahnuť chvost, priznať porážku a zrušiť zákon. Druhá - opraviť zákon, odstrániť diskrimináciu a zdaniť aj "našich", ktorí, od začiatku, nemali byť zdanení. Druhý variant ale neprešiel.. Nedovolili "naši". Takže ostala jediná možnosť, zrušiť zákon. Stalo sa. Geniálny ťah predsedu SNS, ktorý otáča svoju neschopnosť na pozitívne body. ON rozhodol, že zákon zruší, lebo ON nedovolí, aby sa zdanili slovenské reťazce. Hlavne ON zabudol povedať, že diskriminácia je v priestore EÚ zakázaná. A diskriminácia bola jediný dôvod, prečo bolo predbežné opatrenie vydané. A.Danko, ako právnik, musí vedieť, že zrušiť predbežné opatrenie EK jednoducho nie je možné. Ak to nevie, treba si zopakovať základy práva.

  • A.Danko "napravil" obchodné reťazce

Vojna, ktorú vyhlásil A.Danko obchodným reťazcom asi skončila. Sám poľný maršál Danko vyhlásil, že reťazce sa napravili. ON to zariadil. V tomto bode som ostal v nemom úžase. Vojna bola vyhlásená niekedy v júni minulého roku. Od toho momentu je zo strany SNS neustály tlak na obchodníkov. Či už vo forme najvyšších pokút zo strany štátnej kontroly, či už v mediálnej rovine, kde sa SNS systematicky venuje osočovaniu každého, kto si dovolí nesúhlasiť, alebo v prijímaní nezmyselných zákonov, ktoré absolútne likvidujú postavenie jednej strany obchodného vzťahu. Hovorilo sa o "vykosťovaní" slovenských dodávateľov, hovorilo sa o vyvážaní zisku a o mnohých nezmysloch, ktoré vraj boli dôvod pre tak zásadné legislatívne zmeny, ktoré mimochodom, len aby sa nezabudlo, EK ruší jeden za druhým. Prečo? Pre ich absolútny rozpor z právom EÚ. Ak teda A.Danko napravil reťazce, je skutočne génius. Zmluvy sa totiž uzatvárajú na hospodársky rok. Sú uzavreté a platné. Nikto ich nemenil. Opäť máme 2 vysvetlenia. Prvé - zmluvy boli vždy v poriadku a SNS klamala. Druhé - zmluvy nie sú v poriadku a SNS klame teraz. Takže asi sa žiadne "vykosťovanie" dodávateľov nekonalo. Vývoz zisku, ktorý tak kritizoval poľný maršál a bol druhý dôvod pre vojnu s reťazcami, skončil. Ak sa nemýlim, aktuálne je mesiac máj. Kalendárny rok končí v decembri. Daňový u väčšiny podnikateľov tiež. Iba skutočný ekonomický génius dokáže v máji predpovedať ročný zisk a daňové zaťaženie. Iba ekonomický génius, hodný okamžitej nominácie na svetového ministra financií, dokáže toto tvrdiť. Alebo máme opäť dve možnosti. Prvá - SNS klamala a žiaden vývoz zisku sa nedial. Druhá - SNS klame teraz, keď tvrdí, že sa niekto napravil.

Musím konštatovať, že realizácia mediálnych vystúpení stálic politického kabaretu, v podaní A.Danka a M. Kotlebu sú skutočne potrebné. Prečo? Títo páni dokazujú, ako veľmi sú mimo reality. A.Danko už prekonáva aj Chucka Norrisa. V priamom prenose sám seba obvinil, usvedčil aj potrestal.

  • Záverom vopred objasním, prečo sa venujem len A.Dankovi.

Mám na to 2 dôvody. Prvý je ten, že akákoľvek forma diskriminácie je z pohľadu A.Danka v poriadku, čo dokazuje všetkými zákonmi, ktoré pripravil a ktoré mu nakoniec zruší ÚS SR, alebo EK. Druhý je ten, že pán Kotleba predstavuje zriadenie, zoskupenie a zmýšlanie ľudí, ktoré mi popravilo starých rodičov. Pre zachovanie objektívnosti a elementárnej slušnosti sa úmyselne zdržiavam akéhokoľvek komentára na jeho adresu.

Skryť Zatvoriť reklamu