Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac

V jednom mesiaci zarobili viac ako za 3 roky Ako to už na Slovensku býva, tak ak máte dobré známosti, viete zarobiť veľmi rýchlo a veľmi veľa. Aj preto sme dnes tam, kde sme. Štát má nedostatok financií a mal by šetriť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Lenže existujú firmy, ktoré aj napriek nedostatku financií vo verejnom sektore prekypujú ziskami. Jednou z takýchto firiem je aj firma TAROSI c.c., s.r.o. Firma, ktorá za posledné tri roky mala tržby na úrovni 287 000 Eur dokázala v auguste tohto roku zarobiť takmer 300 000 Eur v priebehu niekoľkých týždňov. Pre túto firmu to musel byť doslova JACKPOT, keď zarobila za približne mesiac práce pre NDS viac, ako zarobila za posledné 3 roky.

Posúdenie posúdenia za cca 12 000 Eur denne

A o čo vlastne išlo? Predmetom plnenia bolo „Nezávislé posúdenie - znaleckého posúdenia diaľnice D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala“. Objednávka bola vystavená 2.8.2019 na sumu 292.404 s DPH. Faktúra bola doručená do sídla NDS dňa 11.9.2019. Od vystavenia objednávky po vystavenie faktúry je teda 40 dní! To znamená čas ktorý firma TAROSI strávila prípravou posúdenia bol približne 35 dní. Firma by mala disponovať maximálne štyrmi zamestnancami, čo znamená, že každý z nich zarobil firme viac ako 3.000 Eur denne!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zázračne rýchlo zhotovený posudok

Podľa informácii, ktoré mám, zhotoviteľ viedol nárok k tunelu Višňové súvisiaci s geologickými podmienkami od 03/2016. Južná tunelová rúra bola prerazená 08/2018 a severná 09/2018. Zhotoviteľ teda viedol všetku agendu potrebnú k dokladovaniu 30 mesiacov, t.j. 2,5 roka. Musí to byť nespočetne záznamov, fotografii, zápisov v stavebných denníkoch a pod. Predpokladám, že to bude viac ako tisíc strán podkladov. Tieto podklady stihla predmetná firma kompletne prezrieť a vyhodnotiť len za 24 pracovných dní.

Najdrahší stavebný dozor nestačí

Pre úplnosť dodám, že NDS si platí externý stavebný dozor za 13,8 mil. EUR s DPH, ktorý je v celkovej hodnote vôbec najdrahším stavebným dozorom, aký kedy NDS vysúťažila. Práve tento by mal posudzovať nároky predkladané zhotoviteľom z hľadiska oprávnenosti. Nie je mi teda jasné, prečo si NDS platí drahý stavebný dozor, ktorý bol každý deň na stavbe (24/7) a vzápätí si na to isté posúdenie nároku najme firmu za takmer 300 000 Eur. Jedine, že by stavebný dozor nárok zamietol (čo predpokladám, keďže žiadne naviac práce na Višňovom nie sú zverejnené) a NDS potrebuje počuť iný názor. Preto je nevyhnutné, aby NDS zverejnila predmetný odborný posudok.

SkryťVypnúť reklamu

Aj na 300 000 Eur záleží

Keď to celé zhrniem, NDS si v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní objednala za neúmerne vysokú cenu službu, ktorú nepotrebovala. Tých pochybení v súvislosti s tunelom Višňové je viac ako dosť. Pán Érsek by mal ako minister dopravy okamžite konať a vyvodiť dôsledky.

Martin Pekár

Martin Pekár

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  117x

Som členom strany Progresívne Slovensko. Už roky pracujem na manažérskom poste v oblasti dopravy a doprava na Slovensku ma zaujíma, ale aj trápi. Preto v strane vediem pracovnú skupinu DOPRAVA a svojimi článkami by som sa chcel vyjadrovať k rôznym problémom a celkovému stavu dopravy v našej krajine. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
SkryťZatvoriť reklamu