Hackeri chcú vypnúť celý internet už v sobotu!

Už túto sobotu 31.marca 2012 plánujú hackeri vypnúť celý internet. Podarí sa im to?  Tak túto otázku si teraz kladie veľa ľudí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Patrí k nim aj niekto z nášho okolia?
Patrí k nim aj niekto z nášho okolia? 

Známe neformálne združenie hackerov, ktorí sa predstavuje pod pseudonymom "Anonymous", plánujú už v sobotu zaútočiť na internet v rámci Operácie blackout "odstaviť celý web".

Tejto skupine sa už v minulosti podarilo napadnúť stránku Interpolu, či stránku Poľskej vlády a zároveň aj zrušiť niekoľko webov. Po útoku v Poľsku nefungovala stránka úradu vlády, či ministerstva kultúry. FBI (Federal Bureau of Investigation) sa po napadnutí Interpol odplatilo tým, že zablokovalo známu webovú stránku Me­gaup­load, ktorá poskytovala naj­po­pu­lár­nej­šie fi­le­hos­tin­go­vé služ­by. Po oficiálnom vyjadrení FBI združenie Anonymous nečakalo a zaútočilo na niekoľko webov ako napríklad. FBI.gov, jus­ti­ce.gov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz sa toto združenie rozhodlo odstaviť celú globálnu sieť, čo podľa môjho názoru nie je možné. Anglický analytik Alan Woodward nevylučuje úspech tohto útoku. Anonymouse si našlo vo svete milióny fanúšikov, ktorí ich podporujú aj napriek tomu, že to môže uškodiť aj im. Fanúšikom združenia Anonymouse som aj ja, lebo chcú ukázať, že je možné ovládať internet aj "z gauča". Nechcem ich obranovať, ale ani podporovať.

Posledné oficálne vyjadrenie člena združenia Anonymous: "Pre tých, ktorí hovoria, že DNS je bezpečný a nikdy nemôže byť využitý na odstránenie internetu, mám odkaz: Nikdy nehovor nikdy." Internetové stránky sú chránené dostatočne a takéto pretaženie nie je možné vyvolať, ale ako myslia, budem čakať.

Maťko Kováč

Maťko Kováč

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jeden z mnohých a zároveň jeden z mála... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu