Florko sa raduje, Hurikán smúti

Nedeľný zápas medzi domácim Hurikánom a Florkom mohol rozhodnúť o ďalšom semifinalistovi mužskej extraligy. V hale FTVŠ mali mečbal košickí florbalistii. Priebeh zápasu a aj celej série bol  nadmieru vyrovnaný. Hurikán však na Florko nestačil a po víťazstve 3:1 v sérii sa z postupu tešilo Florko.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Hurikáni sa snažili zabudnúť na sobotňajší neúspech a s chladnou hlavou vybehli na štvrtý štvrťfinálový zápas. Ten musel byť pre problémy s rozhodcami posunutý zhruba o pol hodinku. Hráčov oboch tímov to však z miery nevyviedlo a už od úvodného buly rozohrali okulahodiaci florbal. V 8. minúte zahral pritvrdo Ľudovít Vítek a išiel si sadnúť na trestnú lavicu. Nepobudol tam ani 30 sekúnd pretože Majerník našiel voľného Franca, a ten otvoril skóre strelou k bližšej žrdi Adama Kalčoka. Otrasený Hurikán inkasoval aj o dve minúty neskôr, keď ďalšiu Majerníkovú finálnu prihrávku zúžitkoval tentokrát nikým nepokrytý Zemen. V prvej tretine Hurikán zo svojich pološancí gól nestrelil. Spoľahlivý Konečný vychytal Hietajärviho, Kabáta aj Hančíka.

SkryťVypnúť reklamu

Do druhej časti hry vstúpili omnoho lepšie hostia. Svoju tretiu asistenciu v zápase zaznamenal Majerník. V 22. minúte našiel Zemena, a ten bez problémov zvýšil na 3:0. V tej istej minúte zasadili Košičania ďalší tvrdý úder. Na 4:0 upravil Dugas. Kormidelník vysokoškolákov Marek Marušinec si následne vyžiadal oddychový čas a rázne dohovoril svojim zverencom. Od tohto momentu sa hra VŠK zlepšila. Dôkazom bol gól Hietajärviho z 30. minúty. Lenže už o 2 minúty neskôr poslal Florko do štvorgólového vedenia výborne hrajúci Majerník. Hurikán však zbrane nezložil. Presilovú hru využil Purc. Späť do zápasu dostal domácich Marek Kabát, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov strelou popod košického gólmana.

Na začiatku tretej tretiny bol stav rovnaký ako predchádzajúci zápas. Na výsledkovej tabuli však skóre 5:3 nesvietilo dlho. v 44. minúte svoj druhý presný zásah v zápase zaznamenal Majerník, prvá hviezda zápasu. Výborní fanúšikovia hnali svojich miláčikov dopredu aj za nepriaznivého stavu. Ich hlasy vypočul Hietajärvi po Kalčokovom vyhodení. 4:6. Iskierku nádeje pre Hurikán vykresal opäť Hietajärvi, ktorý dovŕšil hetrik minútu a pol pred koncom tretej tretiny. Avšak vyrovnanie nepriniesla ani záverečná hra bez brankára a tak v košickom tábore vypukla nespútaná radosť. Pre bratislavský Hurikán sa sezóna skončila. V tej ďalšej sa budú chcieť vysokoškoláci umiestniť určite vyššie ako je ich tohtoročná piata priečka.