Dukla Trenčín-Slovan Bratislava 4:6(3:0,0:3,1:3)

Ako som už ráno avizoval, prinášam svoje dojmy z predohrávky 26. Kola hokejovej Slovnaft Extraligy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Do tretej tretiny mužstvá vstupovali so želaním čo najrýchlejšie strhnúť vedenie na svoju stranu . Ako prvým sa to ale podarilo belasým, ktorí sa ujali vedenia 4:3 keď Andrej Nedorost využil zaváhanie obrancov Dukly a skóroval. Slovan sa dostal do vedenia ale vojaci nepovedali posledné slovo. Už o necelých šesťdesiat sekúnd vyrovnal na 4:4 Šimíček.

Začiatok stretnutia bol zo strany belasých rozpačitý. Dalo sa čakať, že vojaci sa s chuťou pustia do súpera čo sa aj potvrdilo. Slovan nezachytil úvod stretnutia a dovolil sa dostať Trenčanom na koňa. Už v 4.minúte Bratislavčania prehrávali 2:0 a tréner Stavjaňa sa na striedačke nestačil čudovať. Bol donútený svoj tím nejako prebrať a tak siahol po jedinom čo mu v tomto momente ostávalo. Vzal si oddychový čas .Po oddychovom čase sa líder tabuľky prebudil. Nepúšťal vojakov do šancí a postupne vyrovnal hru. Napriek tomu sa v 18.minúte opäť z gólu radovali domáci na 3:0 zvyšoval Chovan.

SkryťVypnúť reklamu

Počas prvej prestávky museli padnúť v šatni Slovana tvrdé slová pretože belasí nastúpili na ľad ako vymenení. Zatlačili svojho súpera a k obratu nepriaznivého stavu zavelil Martin Kuľha. ktorý využil napádanie Skokana a po chybnej rozohrávke Murína lišiacky poslal puk do odkrytej svätine domácich. 1:3. Tento gól belasých správne naštartoval a v plnej kráse sa začala ukazovať vyššia kvalita kádra mužstva z Bratislavy. Slovan zvýšil početnosť streľby na domácu bránku a golman domácich sa na nedostatok práce sťažovať naozaj nemohol.

Na 3:2 z pohľadu hostí znižoval v 27.minúte Český legionár Tomáš Demel, ktorý po Kuľhovej strele usmernil puk za Murínov chrbát 3:2. Od tejto chvíle hráči hostí úplne ovládli priebeh druhej tretiny a bolo len otázkou času kedy sa spolu so svojimi fanúšikmi, ktorý na tento zápas pricestovali spolu so Slovanom dočkajú vyrovnania. Vytúžené vyrovnanie prišlo v 37.minúte, keď po strele Kováčika od modrej čiary dorážal Hujsa. 3:3. Mužstvá teda po 40tich minútach odchádzali do šatní za nerozhodného stavu. Šance na víťazstvo oboch tímov boli 50%/50%

Myslím, že Trenčín bol Slovanu vyrovnaným súperom viac ako polovicu zápasu ale Slovan zlomil odpor Trenčína dvoma gólmi v poslednej desaťminútovke. Gól Skokana na 4:5 musel odobriť až video rozhodca. Hneď po novom buly Bratislavčania predviedli akciu na jeden dotyk na konci ktorej bol Skalický rodák Martin Hujsa. Hujsov gól definitívne potvrdil, že Slovan si na svoje konto pripísal 4.víťazný zápas v rade a z pod Matúšovho hradu si domov odniesol všetky tri body.

Hlasy trénerov Vladimír Kýhos(Trenčín).Nie sme v dobrej situácii. Výsledkovo ani čo sa týka nášho kádra, preto sme aj v tomto zápase hrali iba na 3 päťky. Prvú tretinu sme aj zásluhou výborného výkonu brankára Murína vyhrali o tri góly čo nás malo psychicky vzchopiť. V druhej tretine sme však vlastnými chybami súperovi pomohli k tomu, že zápas vyrovnal a potom už pre nás bolo veľmi ťažké hrať proti takému mužstvu, akým je v súčasnosti Slovan. Dokázali sme ešte vyrovnať na 4:4, ale už tradične sme rýchlo dostali gól a to nás položilo. Môžem hráčom za výborný výkon, ktorý predviedli poďakovať, zvlášť nás podržal brankár Murín, napriek tomu to však na úspešný výsledok nestačilo.

Róbert Pukalovič asistent trénera Slovana Bratislava:

Úvod zápasu nás zastihol asi ešte v autobuse. Hráči si zrejme mysleli, že posledné mužstvo tabuľky sa zdolá samo. Prvá tretina bola z trenčianskej strany excelentná potom sme zostavu zredukovali na tri päťky a po vyrovnaní skóre sme už vedeli, že súper bude pod tlakom a začne robiť chyby, ktoré sme schopný využívať. Trenčín nám síce kládol veľmi tuhý odpor, napriek tomu sme však získali pre nás víťazstvo."