S kolesami na hrane

Najlepší režisér je sám život, ale ako povedal klasik... ”Život je krutý režisér!”

S kolesami na hrane
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Miesta, osoby ako aj udalosti sú vymyslené. Ak vám to niečo pripomína, je to len náhoda. Tento príbeh sa takto vôbec neodohral! Ale hocikedy sa tak stať mohlo…

Pokračovanie štvrtej časti...


Jozef podvedome siahol po mobile a v tom momente mu blikla od Marty sms-ka:

“Jozef, je nedeľa večer! Kedy plánuješ dôjsť domov! Už ma to prestáva baviť! Dnes sme mali ísť k Marike a Vilovi na večeru a kto vie kde sa zadrbávaš! Už dvakrát som to prekladala!😡 Zas budem za debila ja!”

“No a čo?! Veď sú to tvoji priatelia. Čo ja s nimi mám?!” zamrmlal si Jozef a vyhodil smerovku doľava. Síce už bol zaradený v ľavom pruhu pred tým debilom, čo ho bezdôvodne spomaľovaľ už od Bajkalskej, ale radšej neskôr ako nikdy. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

'Poriadne som ho vystrašil!', pomyslel si Jozef, keď pri svojej rýchlej jazde, prinútil “debila” prudko strhnúť volant a pritom sa snažiť nevyletieť na obrubník.

Vedľa sediaca Sylvia, ktorá bola zároveň aj jeho podriadená v spoločnom biznise, miestami zatvárala oči. Nie, že by sa nevedela pozerať na Jozefovu jazdu, skôr ju lámalo, lebo mali spolu za sebou hektický deň. 

Napriek nedeli, robota nestála. Poobede zašli spolu do kancelárie, kde potrebovali pripraviť faktúry za služby a naplánovať ďalšie dni. A už keď museli nedeľu tráviť v robote, spojili užitočné s príjemným…

S Jozefom si to raz za čas rozdali. Ona bola bez záväzkov a Jozefove pohnútky neriešila. Plus jej z tohto akože “vzťahu” plynulo zopár šušťavých benefitov.

SkryťVypnúť reklamu

Jozef si spomenul, že Zolo minule doniesol 12 ročnú whisku, ktorú ešte nestihol načať. 
Na poslednej porade minulý týždeň v stredu sa s Jozefovými zverencami dohodli, že 'desiatok' prepošlú do tohto piatku. Peniaze už boli na účte skoro od každého. Kým to celé prešli, skonštatovali, že Zolo mal správnu ruku pri výbere whisky…

“Jozef, červená!”, skoro jej vypadli oči z jamôk. Brzdila aj ona, ale Jozef to dal! Síce červená, že už červenšia byť nemohla, ale vodiči na svoju zelenú nereagovali tak rýchlo ako mohli. Jozef to dal na pána…

Ešte 5-6 minút a Jozef ju vysadí pod Machnáčom. Rozmýšľala, že sa ešte staví na jeden v bare na konci ulice.

SkryťVypnúť reklamu

Jozefovo mrmlanie a komentáre na adresu ostatných vodičov si Sylvia prestala všímať. 

Zasa ju lámalo…

Pokračovanie nabudúce...

Matej Farkas

Matej Farkas

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Som človek s triezvym pohľadom na život a na svet celkom. Mám rád dobrú knihu. Je jedno, či je to literatúra faktu alebo napínavá kriminálka. Zoznam autorových rubrík:  Homo homini lupusPomsta je moja!

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu