Smer = úmrtnosť žien a zničená budúcnosť mladej generácie

Svet sa každým rokom mení a mení sa aj Slovensko. K horšiemu. Na vine sú Smerácke vlády a ich neudržateľný populizmus spojený s astronomickým šafárením. Posledné šafárenie má občanov stáť 800 miliónov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ide o zdvojnásobenie prídavkov na deti a zavedenie trinástych dôchodkov pre penzistov. Vôbec netvrdím, že prídavky na deti, alebo dôchodky nie su dôležité, ale existuje x, y, z dôležitých vecí, ktoré treba napraviť. Prejdem na konkrétny bod, o ktorom sa hovorilo v máji 2018 - zabezpečenie celoslovenského skríningu karcinómu prsníka. Dôvodmi, prečo malo byť nemožné zabezpečenie tohto dôležitého prvku v roku 2018 boli náročná organizácia, legislatíva a nedostatok financií. Tieto slová mal povedať štátny tajomník ministerstva zdravotníctva v tom istom roku. Tak pekne po rade.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dovolím si tvrdiť, že je smiešne, aby sa akákoľvek vláda vyhovárala na náročnosť organizovať. Netvrdím, že náročnosť v tejto veci neexistuje, ale od najvyšších štátnych predstaviteľov sú výhovorky takéhoto formátu doslovne neakceptovateľné. 

Čo sa týka legislatívy, problém má byť zákon o ochrane osobných údajov pri zhromažďovaní a spracovávaní výsledkov. Znamená to, že kompetentní nepripravili konkrétny dodatok k tomuto zákonu, čo vedie k poznaniu buď o nedostatku odbornosti vládnych predstaviteľov, alebo ignorujú zodpovednosti, ktoré im náležia.

Nedostatok financií? Keď píšem tieto riadky, vrie mi krv. Vyhovárať sa na nedostatok financií je odporná nehoráznosť! Bývalý premiér Robert Fico aj s jeho vládami počas uplynulých rokov ich vládnutia vždy tvrdili, ako sa našej ekonomike darí. Ako je potom možné, že nie sú potrebné financie aspoň na implementáciu prvých krokov rozširovania skríningu do oblastí, kde je skríning do dnešného dňa cudzím pojmom? Znova vyplýva, že Smer doteraz kašľal na voličov, išlo im len o koryto, funkcie, moc a peniaze. Dôkazom je ich bezbrehý krok, dva týždne pred voľbami.

SkryťVypnúť reklamu

Síce sa špecializujem na medzinárodné obchodné právo a nie na zdravotníctvo, tieto veci musí pochopiť každý, aspoň minimálne kryticky mysliaci človek. V nasledujúcich riadkoch poskytnem skrátenú ilustráciu, ako odpoveď na dôvody, ktoré majú byť prekážky v realizovaní zabezpečenia celoslovenského skríningu karcinómu prsníka.

Organizácia - v prvom rade je nevyhnutné navrhnúť plán potrebných krokov, na čo treba správnych ľudí. Čiže audit kompetentných, ktorí sú zodpovední za tento nedostatok, postupujúc s ponechaním a dosadením iba dostatočne spôsobilých odborníkov. Postup hlavných krokov už treba nechať v rukách ponechaných a prijatých odborníkov. Samozrejme nezávislých od Smeru, pretože by mohol vzniknúť predpoklad korupcie. 

SkryťVypnúť reklamu

Legislatíva - rešpektovanie legislatívneho prvku o ochrane osobných údajov pri zhromažďovaní a spracovaní výsledkov je samozrejme nevyhnutnosť. Reč je o prijatej smernici Európskym Parlamentom a Radou Európskej Únie, ktorá vstúpila do platnosti od 28.05.2018. Cieľom smernice je predovšetkým poskytnúť občanom kontrolu nad ich osobnými údajmi. Tu musím dodať, že táto smernica umožňuje členským štátom vo svojich národných zákonoch určiť všeobecné podmienky upravujúce zákonnosť spracovania údajov. Jednoduchým príkladom môže byť tradičná možnosť písomného súhlasu občanov o používaní konkrétnych informácii na konkrétne úkony. Ďalej, prísne uchovávanie získaných údajov a ich použitie v konkrétnej praxi je samozrejmosť, čím sa zabraňuje úniku osobných údajov na mimo určené ciele. 

SkryťVypnúť reklamu

Nedostatok financíi - Smer! Nedajte sa vysmiať! Práve ste sa rozhodli minúť ďaľších 800 miliónov! 

Za tieto peniaze sa mohli určiť miesta prevádzok a pokračovať auditom o ich zodpovedajúcich spôsobilostiach. Audit je potrebný aj na technológiu, ktorú na Slovensku k dispozícii v rozsiahlom pomere už máme. Po implementácii základných krokov treba označiť segment ľudí, ktorých sa táto téma týka, určiť kapacitu vyšetrení a ich rozpätie. Projekt treba zmapovať, zosumarizovať, rozoznať nedostatky, odstrániť ich a pokračovať s rozširovaním v skríningu rakoviny prsníka tak, aby bolo postupne dostupné na celom Slovensku. Podľa tvrdení vlády, ekonomike sa darí, čo priamo vylučuje výhovorku nedostatku financií. Áno, zrazu sa našlo aj 800 miliónov na ďaľší Smerácky výmysel, ktorý neprinesie skutočný efekt a za úlohu má oblbnúť ľudí. Naopak, za skutočný efekt považujem výťazstvo žien nad touto zákernou chorobou. Žiaľbohu, stranu Smer zdravie žien absolútne netrápi. Toto šafárenie, ktoré neprinesie skutočné hodnoty bude musieť zaplatiť hlavne dnešná mladá generácia a momentálnych 800 miliónov je dôkaz, že Smer je banda klamárov. Pokiaľ ich budú ľudia voliť, všetkým nám jedného dňa zničia život.

Na záver dodám, že už bolo dosť hnusných klamárov, ktorým ide len o moc a peniaze, ako strane Smer. Osobne som presvedčený, že Ficovi hrozí basa a nevieme si ani predstaviť, koho všetko by to ešte stiahlo. Pre rast životnej úrovne na Slovensku je nevyhnutné, aby krajinu riadili čestní, zodpovední a spôsobilí odborníci. Zásadne nie smerácki mafiáni. 

Matej Galo

Matej Galo

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Zameranie: medzinárodné obchodné právohttps://www.matejgalo.sk/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu