Dogmatizmus a indoktrinácie v kresťanstve

Židia z väčšiny prekladov Biblie zmazali Božie meno Jehova - Jahve, aby vraj nebolo vyslovené nadarmo. Avšak je to len utajenie ich skutočných úmyslov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

 Predpokladám, že pojem dogma väčšina z Vás pozná, avšak možno mnohí nie, takže jedná sa o pevne stanovenú, dávnejšie uznanú, najčastejšie iluzórnu myšlienku voči, ktorej je kritika neprijateľná. Dogma kráča ruka v ruke s indoktrináciou, indoktrinácia je manipulovanie resp. indoktrinovanie ľudí do smeru do myšlienok, v ktorých majú zotrvať a nie je voči nim prípustná kritika, lebo inak by sa jednalo o rúhanie. Indoktrináciou je napr. aj kázanie v kostole, kresťania len poslušne počúvajú ako ovečky a ani neceknú. No a to čo počúvajú sú v podstate dogmy. Takže indoktrinácie je súbor dogiem na vymývanie mozgov kresťanského stáda oviec, ktoré potrebujú pastiera, teda kazateľa, resp. farára.
Prečo som sa takto pustil do kresťanstva? Je to totižto jedno z náboženstiev, pod ktorého rukou zomrelo v celej histórií našej civilizácie veľmi veľa ľudí. A veľmi veľa je ich stále indoktrinovaných, čo ich robí nevedomky hlúpymi. Síce sú v kresťanstve viaceré prúdy, avšak Biblia je len jedna, preto sa zameriam pri svojej kritike len na ňu, aby kritika mohla byť považovaná za objektívnu zároveň navrhnem aj alternatívne riešenia.
Biblia sa skladá z viacerých kníh, ktoré písali nezávisle od seba apoštoli, ktorí tvrdili, že komunikovali s Bohom už oni alebo ten, kto im to diktoval. Že počuje hlas Boží vo svojej hlave?!
Faktom je, že keby dneska niekto prišiel s takým niečím, tak by mu najpravdepodobnejšie diagnostikovali schizofréniu, išiel by na PNku a prípadne priamo na liečenie do psychiatrickej nemocnice.
Dôvod prečo sa také niečo nestalo v tej dobe je, že títo ľudia boli prostí, ich zmýšľanie bolo zaostalé a primitívne, a tak si mysleli, že oni naozaj komunikujú s nejakou nadprirodzenou bytosťou, a tak nechali schizofrenikov aby napísali Bibliu, podľa ktorej sa má riadiť.
Zatiaľ čo v prikázaní je jedno z prikázaní NEZABIJEŠ, tak kresťanom nerobí problémy jesť zvieratá z veľkochovov, kde sú týrané, nevadí im prípadne priamo zabíjať zvieratá, však voľakedy ich dokonca obetovali, napr. takého baránka, a na Vianoce každoročne zabijú kapra. No to je prikázanie, malo by byť logicky dominantné prípadným nezhodným myšlienkam z Biblie, nakoľko sa jedná o prikázanie. Avšak kresťania tvrdia, že to sa týka len ľudí, lebo v Biblií je napísané, že Boh im dáva na obživu na Zemi všetko čo sa hýbe, tu je taký úryvok z Biblie:
"Všetko, čo sa hýbe a žije, nech je vám za pokrm, všetko vám dávam tak, ako zelené byliny.4Iba mäso s dušou, ktorá je v krvi, nesmiete jesť.5Ale krv vašich duší budem vyhľadávať; budem ju vyhľadávať od každého zvieraťa a od každého človeka, aj keď je to brat, budem vyhľadávať dušu človeka.6Kto preleje ľudskú krv, človek nech preleje jeho krv, lebo na Boží obraz som stvoril človeka."
Tak čo sa tu píše? Že "iba mäso s dušou" jesť nesmiete, a vzápätí na to, "budem ju (dušu) vyhľadávať od každého ZVIERAŤA"! Čo znamená, logicky, že podľa Biblie zviera má dušu! A veru zvieratá majú dušu nezávisle od toho čo sa píše v Biblii, to vie každý normálny človek, ktorý ich naozaj má rád. Takže kresťania majú zakázané z Biblie jesť zvieratá! A aj tak ich jedia, takže vlastne všetci kresťania, ktorí jedia zvieracie mäso nie sú praví kresťania, logicky, keďže sa neriadia Bibliou. Sú to pokrytci, ktorí sú falošní. A pre tých, ktorí si neuvedomujú krásu a inteligenciu a láskychopnosť zvierat. Mnohé zvieratá sú rozumnejšie než ľudia, niektoré druhy zvierat sú tak silne citovo založené, že zostávajú so svojim partnerom po celý život. V konečnom dôsledku predsa aj človek sa vyvinul zo zvierat, je o tom mnoho dôkazov aj v našej DNA. Biologický fakt hovorí, že evolúcia prebieha zmenou klimatických podmienok v atmosfére, pri ktorých nastáva mutácia buniek pohlavných orgánov samičky, ktorá po oplodnení porodí už nový živočíšny druh.
A čo sa tam ešte viac píše, že človek má zabiť každého kto prelial ľudskú krv?!
Aký normálny, svedomitý a čestný človek by takto diktoval pomstychtivosť v Biblii?!
Je vidieť, že tí ľudia, ktorí toto spísali boli naozaj psychicky narušení.
Kresťanstvo je falošné aj z viacerých aspektov jeho existencie. Nakoľko je Bohom podľa Biblie Boh Jahve, židovský Boh, je očividné, že kresťanstvo je židovské náboženstvo, a keďže obsahuje dogmy, ktoré sú využívané na indoktrináciu a ohlupovanie, je logické, že židia využívajú kresťanstvo na ohlupovanie národov a ľudí, aby si ich tak ľahko podmanili...
Tak isto je podľa kresťanov nesprávne a nemorálne sa milovať napr. so ženou, ku ktorej má muž silné citové puto pred svadbou, pri tom svadba je len formalita, pri nej v skutočnosti žiadny Boh nie je svedkom, ale zabíjať zvieratá je teda podľa nich normálne, aj keď im to Biblia zakazuje. Takže podľa kresťanov a toho čím sa riadia je horšie mať pohlavný styk pred svadbou ako vraždiť zvieratá a prípadne úplne zlikvidovať živočíšne druhy!!!!!!!
A títo istí kresťania, resp. niektoré prúdy z nich, tvrdia, že len cez ich Boha vedie spasenie a cesta do neba, a že všetci ostatní teda skončíme v pekle. Nechcem vedieť teda, kde, pre ich faloš, v skutočnosti skončia oni sami.
 Riešením je zrušiť pápežstvo, zmeniť celý systém existencie veriacich a na miesto náboženstiev zaviesť celosvetovú kultivovanú etiku a morálku, ktorá bude z ľudí cibriť naozaj múdre, čestné, statočné a odvážne ľudské bytosti.

Matej Kečkéš

Matej Kečkéš

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojim cieľom nie je písať len o tom čo sa ľuďom páči, aby som sa tak niekomu vtieral a veril tu na nejakú umelo zvýšenú karmu, to nie. Mojim cieľom je šokovať, oboznámiť, vysvetliť, poukázať, zopakovať.Som človek, som samostatné indivíduum, som niečo medzi telom a dušou - psyché. Moje telo je mojim nástrojom, moja duša je mojim radcom. Cítim k nim pokoru a rešpekt, úctu a lásku. Som povolaním technik, ktorého baví filozofia, vytváranie vlastných definícií a teórií. Resp. na základe naučených faktov, vytváram vlastné fakty, ktoré sú od nich priamo alebo nepriamo odvodené. A tak rád rozširujem poznatky a oboznamujem ľudí s pravdou. Uznávam starú čínsku múdrosť, že aby sa hypotéza stala faktom nemusí byť hmotne dokázaná, ak je dokázaná logicky, teda deduktívne. Medzi moje záujmy patrí aj biológia, kozmológia, psychológia, technika. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéŽivot ako zmena

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu