Rivalita firiem a jej vplyv na sociálno-ekonomické prostredie

Ľudia často vravia, toto je zlé alebo toto je dobré. V skutočnosti sú však zlo a dobro len následkom príčin známych ako hlúposť a múdrosť. Z hlúpeho správania nastáva zlo a z múdreho zas dobro.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Existujú len dva druhy ľudí, ktorí sú konateľmi firiem. Prvý druh, značne múdry, pracuje sociálno-ekonomicky zodpovedným spôsobom, čím šíri dobré podmienky pre rast krajiny a osobnostný rozvoj ľudí.
Druhý druh koná presný opak. Pracuje sociálno-ekonomicky nezodpovedným spôsobom, tým teda šíri zlé podmienky, ktoré spôsobujú ľuďom problémy a deštruujú spoločnosť, spoločenské vzťahy a zdravie spoločnosti.
Tieto dva druhy ľudí vedú medzi sebou zdanlivo neviditeľné vojny, keďže prvý druh produkuje produkty, ktorých zmysel je efektívny, má na svedomí udržiavanie optimálneho zdravia a správania spoločnosti, zatiaľ čo druhý druh robí presný opak. Druhý druh takýchto konateľov produkuje produkty ako sú toxické potraviny, ktoré obsahujú škodlivé éčka, ktoré spôsobujú ľuďom vážne zdravotné ťažkosti ako napr. alergie, depresie, rakovinu, rôzne bolesti vnútorných orgánov, znečistenie krvi, infarkty, mozgové príhody a pod.
Taktiež však tento typ nezodpovedných ľudí, ktorí vlastnia a riadia firmy je extrémne sebecký, im nejde o blaho spoločnosti, o jej udržateľný rozvoj či azda duchovný vývoj, ale práve naopak, týmto firmám ide o to narobiť čo najviac škody a vytvoriť tak slepú podporu ekonomiky, lenže toto nie je ekonomika, toto je katastrofa. Keď takéto firmy produkujú napr. aj toxický odpad do vôd, zamorujú ovzdušie škodlivými látkami, ničia biotopy a vraždia živočíšne druhy, kam ako ľudstvo chceme dospieť? Neexistujú černošské problémy, imigračné problémy, ženské problémy či diskriminačné problémy. Existujú len ľudské problémy!
Prvý druh, teda sociálno-ekonomicky zodpovední konatelia firiem produkujú prostredníctvom svojich firiem produkty a služby, ktoré bojujú voči nezodpovedným následkom hlúpeho a iracionálneho rozmýšľania ľudí, ktorí vedú svojimi firmami spoločnosť ku kolapsu a deštruujú tým súčasne aj morálne hodnoty ľudí a tak ničia rebríček spoločenských hodnôt. Pretože takéto hlúpe správania ľudí deštruuje inteligenciu obyvateľstva a vytvára tzv. psycho-sociálny stres.
Tento prvý druh, ako som ich nazval, produkuje produkty, ktoré reálne podporujú ekonomiku, zdravie obyvateľstva a jeho morálne hodnoty. Sú to firmy, ktoré napr. produkujú zdravé potraviny, ktoré obsahujú len organické zložky, ďalej vytvárajú pocit bezpečia a ochrany v krajine, v ktorej môže byť zvýšená úroveň kriminality. Sú to však aj firmy, ktoré podporujú dobrodružnosť, odvahu, inteligenciu, firmy ktoré obyvateľov vzdelávajú, vedú na odvážne výpravy, ako sú napr. výstupy na vysoké vrchy našej planéty. Taktiež sú to firmy, ktoré udržujú a chránia životné prostredie. Produkujú kvalitné produkty, za ktoré sa oplatí zaplatiť aj vyššiu sumu, v prípade, že tou sumou človek nepodporí len značku, ale reálne pôsobenie firmy a motiváciu tohoto prvého druhu konateľov pracovať zodpovedne a racionálne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Je teda len na Vás samotných či budete podporovať v existencii a produkcii firmy, ktoré pracujú sociálno-ekonomicky nezodpovedným spôsobom a tvoria tak civilizačné problémy, alebo podporíte ľudí, ktorí vedú firmy k tomu aby pracovali sociálno-ekonomicky zodpovedným spôsobom, udržiavali a optimalizovali spoločnosť, spoločenské vzťahy, zdravie spoločnosti a naše životné prostredie, od ktorého závisí aj náš budúci vývoj, rast a zdravie detí, teda celková budúcnosť budúcich generácií, ktoré budú neskôr viesť firmy práve takým spôsobom, aký vy sami budete podporovať.
 

Matej Kečkéš

Matej Kečkéš

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojim cieľom nie je písať len o tom čo sa ľuďom páči, aby som sa tak niekomu vtieral a veril tu na nejakú umelo zvýšenú karmu, to nie. Mojim cieľom je šokovať, oboznámiť, vysvetliť, poukázať, zopakovať.Som človek, som samostatné indivíduum, som niečo medzi telom a dušou - psyché. Moje telo je mojim nástrojom, moja duša je mojim radcom. Cítim k nim pokoru a rešpekt, úctu a lásku. Som povolaním technik, ktorého baví filozofia, vytváranie vlastných definícií a teórií. Resp. na základe naučených faktov, vytváram vlastné fakty, ktoré sú od nich priamo alebo nepriamo odvodené. A tak rád rozširujem poznatky a oboznamujem ľudí s pravdou. Uznávam starú čínsku múdrosť, že aby sa hypotéza stala faktom nemusí byť hmotne dokázaná, ak je dokázaná logicky, teda deduktívne. Medzi moje záujmy patrí aj biológia, kozmológia, psychológia, technika. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéŽivot ako zmena

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu