Rivalita firiem a jej vplyv na sociálno-ekonomické prostredie : Genocída a psyché

Genocída je pojem, ktorého definícia je súčasťou obrazu dnešnej doby. Teda ak sa človek nezaoberá zdravou životosprávou, nevníma svoje okolie, je hlavne slepým voči sebe samému.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Vnútorná slepota človeka ho robí však slepým aj voči svojmu prostrediu, voči genocíde, ktorá je dnes na ľuďoch "tajne" páchaná! A to práve konateľmi firiem, ktorí pracujú sociálno-ekonomicky nezodpovedným spôsobom. Ničia svoje životné prostredie aj tým, že ničia fyzické či duševné zdravie ľudí, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou životného prostredia každej bytosti.
Preto je treba takýchto ľudí vyradiť z obehu, prestať kupovať produkty, ktoré sú súčasťou tohoto politického plánu fyzicky či mentálne poškodzovať ľudí, až ich vyhladiť z povrchu zemského. Keď sa všetci ľudia uvedomia a zistia aké katastrofálne následky bude mať táto genocída v budúcnosti ak by sa neuvedomili, tak prestanú kupovať takéto produkty a firmy, ktoré ich produkujú začnú krachovať, a automaticky tak konatelia firiem, ktorí pracujú sociálno-ekonomicky nezodpovedným spôsobom, budú vyradení z trhu.
Od pradáva platí jedno staré zlaté pravidlo, a je úplne jedno v akej dobe sa človek nachádza, pretože doba sama o sebe nie je nič živé, nie je to organizmus, ktorý určuje životné podmienky človeka. Je to človek, ktorý si sám určuje vlastné životné podmienky, avšak psychosociálny stres mu často bráni v uzretí pravdy ako takej. A tak sa slepo vyhovára neustále na dobu, namiesto toho aby začal konečne robiť niečo so sebou a svojou dobou! Pretože to len ľudia a ich správanie sa tvorí dobu. Každý jednotlivec má v rukách vytvoriť takú dobu, ktoré bude pre každého maximálne prospešná. Avšak ak ľudia budú v tejto životne dôležitej sfére aj naďalej nevzdelaní, nebudú javiť záujem o seba, svoje prostredie a svoju dobu, nespoja svoje vedomosti a nezačnú konečne rozumom bojovať proti takýmto primitívnym konateľom firiem, tak nakoniec to budú stále len konatelia firiem, ktorí budú bohatnúť a prosperovať z tohoto nechutného ľudského zlyhania, teda z ľudskej ľahostajnosti a koniec koncov aj samotnej genocídy.
Neexistuje moja pravda, tvoja pravda, či ich pravda. Toto nie je moja pravda, toto je pravda. Pravda je to čo sa reálne dialo a čo sa deje. Pravda je teda opodstatnená reálnymi situáciami, ktoré existovali, existujú, prípadne budú existovať. A pravda teda aj opodstatňuje, opodstatňuje realitu a jej uvedomenie si kladie dôraz na zodpovednosť a disciplínu. Človek tvrdiaci si, že nejaká pravda je jeho, je z psychologického hľadiska blázon a egoista. Ako si môže človek privlastňovať situáciu? Ako si človek môže privlastňovať niečo, čo reálne existovalo či existuje? Ako si človek môže myslieť, že nejaká situácia, ktorá sa niekde deje, pri tom sa ho reálne nemusí vôbec týkať, len sa nad ňou napr. inak zamyslí, tak hneď to zamyslenie považuje za svoju pravdu? Zamyslenie samo o sebe je skôr len úvahou, pravdu tvorí fakt, prípadne viac faktov. A tu sa znovu vracia k slepote k sebe samému, ktorej následok sa prejavuje práve aj v takejto forme, že človek nie je schopný vidieť rozdiel medzi úvahou a pravdou. A toto je práve jeden z konkrétnych prípadov mentálnych problémov, ktoré spôsobuje aj prebiehajúca genocída na ľuďoch, keďže toxíny v strave poškodzujú mozgové tkanivo, umelé sladidlá ničia neuróny, a tak nie je ľudské vedomie schopné racionality.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ak sa človek nezamyslí nad sebou, nikdy so sebou nepohne, nikdy nedosiahne osobnostný rozvoj a bude buď stagnovať alebo upadať. Avšak obidve možnosti nesú so sebou len katastrofálne následky.
Ľudia často oznažujú iných ľudí za pesimistov alebo optimistov. No často im uniká obraz o tom, čo tieto pomenovanie reálne znamenajú a aké majú príčiny a následky. Teda aká je ich kauzalita.
Pesimista je človek, ktorý je naplnený prevažne negatívnymi emóciami, kvôli ktorým trpí a toto svoje trápenie prenáša do bežného života. Je preto nevyhnutné pochopiť, že konatelia firiem, ktorí pracujú sociálno-ekonomicky nezodpovedným spôsob sú hlboko zakorenení pesimisti, ktorých osobný život je na veľmi utrápenej úrovni.

SkryťVypnúť reklamu

 "Každý človek je však spirituálna bytosť, avšak nie každý kráča v tejto svojej podstate."
 "Jedine život pre lepšiu budúcnosť vytvorí budúcnosť pre lepší život." Matej Kečkéš

Matej Kečkéš

Matej Kečkéš

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojim cieľom nie je písať len o tom čo sa ľuďom páči, aby som sa tak niekomu vtieral a veril tu na nejakú umelo zvýšenú karmu, to nie. Mojim cieľom je šokovať, oboznámiť, vysvetliť, poukázať, zopakovať.Som človek, som samostatné indivíduum, som niečo medzi telom a dušou - psyché. Moje telo je mojim nástrojom, moja duša je mojim radcom. Cítim k nim pokoru a rešpekt, úctu a lásku. Som povolaním technik, ktorého baví filozofia, vytváranie vlastných definícií a teórií. Resp. na základe naučených faktov, vytváram vlastné fakty, ktoré sú od nich priamo alebo nepriamo odvodené. A tak rád rozširujem poznatky a oboznamujem ľudí s pravdou. Uznávam starú čínsku múdrosť, že aby sa hypotéza stala faktom nemusí byť hmotne dokázaná, ak je dokázaná logicky, teda deduktívne. Medzi moje záujmy patrí aj biológia, kozmológia, psychológia, technika. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéŽivot ako zmena

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu